Bestsellery
Zestaw Malucha
Zestaw Malucha

155,00 zł

szt.
Kredki Malucha 8 sztuk
Kredki Malucha 8 sztuk

79,00 zł

szt.
Farby Malucha 4x40 ml
Farby Malucha 4x40 ml

43,00 zł

szt.
Kolorowanka w rolce 30m
Kolorowanka w rolce 30m

49,00 zł

Plakat do kolorowania XL
Plakat do kolorowania XL

19,99 zł

Stojak na rolkę duży
Stojak na rolkę duży

79,00 zł

szt.

Kredki, farby i kolorowanki dla przedszkolaka

Farby Malucha 4x40 ml Farby Malucha 4x40 ml
Producent: Coloresca
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolorowanka w rolce 30m Kolorowanka w rolce 30m
Producent: Coloresca
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
 • Zobacz warianty
Kreda Starszaka - 12 sztuk Kreda Starszaka - 12 sztuk
Producent: Coloresca
Cena: 15,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kreda Starszaka - 36 sztuk Kreda Starszaka - 36 sztuk
Producent: Coloresca
Cena: 37,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kredki Starszaka - 12 szt Kredki Starszaka - 12 szt
Producent: Coloresca
Cena: 19,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kredki Starszaka - 36 szt. Kredki Starszaka - 36 szt.
Producent: Coloresca
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Papier do rysowania w rolce 25m Papier do rysowania w rolce 25m
Producent: Coloresca
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Plakat do kolorowania XL Plakat do kolorowania XL
Producent: Coloresca
Cena: 19,99 zł
zobacz więcej
 • Zobacz warianty
Stojak na rolkę duży Stojak na rolkę duży
Producent: Coloresca
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stojak na rolkę mały Stojak na rolkę mały
Producent: Coloresca
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
Worko-plecak w serca Worko-plecak w serca
Producent: Coloresca
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej

Czy wiesz, że zajęcia artystyczne dla dzieci są kluczowe w rozwoju przedszkolaka? Dowiedz się, jakie zalety mają nasze kolorowanki, kredki i farbki dla rozwoju dziecka. Kredki dla 3 latka — dla chłopca i dziewczynki COLOresca.

Czy uważasz, że zajęcia artystyczne to tylko czynność, która przysparza bałaganu w domu, albo mieszkaniu? A może zdajesz sobie sprawę, że to o wiele więcej? Sztuka może być dobra dla rozwoju dzieci na wiele sposobów. Podczas gdy przedszkolak musi uczyć się nauk ścisłych, matematyki i czytania, sztuka jest również kluczem do jego rozwoju. Tworzenie w domu to świetna okazja na nawiązanie kontaktu z dzieckiem i zachęcenie go do kreatywności. W przedszkolu jest to dla nich sposób na komunikowanie się i budowanie pewności siebie. Ponieważ edukacja artystyczna podupada w szkołach na całym świecie, to do nas jako rodziców należy inspirowanie, wprowadzanie i pielęgnowanie małego artysty w każdym dziecku. Rzućmy okiem na to, czym jest sztuka, jej zalety i jak możemy pomóc zachęcić swoje dzieci do tego typu aktywności.

 

Dlaczego zajęcia artystyczne dla przedszkolaka są tak ważne?

Istnieją różne rodzaje sztuki, a my skoncentrujemy się na korzyściach płynących ze sztuk pięknych / wizualnych i rękodzieła. Warto zaznaczyć, że sztuka jest korzystna dla każdego. Historycznie sztuka przedstawiała, jak żyły różne cywilizacje oraz jakie były ich kultury i tradycje. Sztuka może być również wykorzystywana jako terapia. Może pomóc ludziom przezwyciężyć skutki chorób lub uspokoić zmartwiony umysł. Sztuka może pomóc ludziom zarabiać na życie dzięki umiejętnościom takim jak architektura i sztuka komercyjna lub reklamowa. Teatr i muzyka łączą ludzi społecznie, a także mogą być formą osobistej ekspresji.

 • Poprawa zdolności motorycznych (rysowanie, malowanie, kolorowanki).
 • Rozwój umiejętności komunikacyjnych i językowych.
 • Prawdziwy trening dla mózgu dziewczynki i chłopca.
 • Emocjonalność społeczna.
 • Podsumowanie.

 

W jaki sposób sztuka może przynieść korzyści naszym dzieciom?

Istnieje kilka rodzajów umiejętności motorycznych, które czerpią korzyści ze sztuki i rzemiosła. Obejmują one:

 

 • Zdolności motoryczne (duże): są to ruchy dużych mięśni ramion, nóg i tułowia, które wspomagają równowagę i koordynację z naszym układem nerwowym. Zajęcia artystyczne, takie jak malowanie, rysowanie, rękodzieło, ale również zwykłe bazgroły, zachęcają do połączeń między mózgiem a tymi mięśniami.
 • Zdolności motoryczne (małe): dotyczą mniejszych mięśni palców i dłoni. Ćwiczenie tych mięśni pomaga w pisaniu, wiązaniu sznurowadeł, przewracaniu stron książki, używaniu nożyczek i kolorowaniu. Wypróbuj czynności, takie jak rysowanie — nawet jeśli to tylko pisanie, wycinanie nożyczkami, malowanie palcami dla najmłodszych, malowanie twarzy lub origami dla starszych dzieci
 • Koordynacja ręka-oko: podczas rysowania, malowania lub wykonywania innych skomplikowanych zadań to oczy "kierują" rękami, aby wykonywać nasze polecenia
 • Zabawa różnymi kształtami, rysowanie — szczególnie tak pięknymi kolorami, łączenie kropek, a nawet kolorowanie linii, pomaga w koordynacji ręka-oko.

Ponadto, różne rodzaje sztuki mogą pomóc naszym dzieciom rozwinąć słownictwo i umiejętności komunikacyjne. Umiejętności językowe:

 • Sztuka daje dzieciom możliwość porozmawiania o kolorach, kształtach i tym, co robią. Mogą opisać, co namalowali, nabazgrali lub stworzyli, pomagając im komunikować się i poszerzać swoje słownictwo. Docenianie sztuki może pomóc młodszym dzieciom opisać to, co widzą, ucząc się wyrażać swoje myśli słowami.
 • Umiejętności zrozumienia: Sztuka i rzemiosło mogą pomóc dzieciom zrozumieć otaczający ich świat na wiele sposobów. Czytanie wskazówek, jak coś się robi, a następnie zrozumienie, jak coś zrobić, po.
 • Umiejętność czytania i pisania: Sztuka może pomóc rozwinąć umiejętności pisania, czytania, słuchania i mówienia, dzięki czemu dziecko jest bardziej rozwinięte.

 

Sztuka malowania, rysowania i kolorowania pomaga rozwinąć mózg na wiele sposobów

Sztuka może pomóc naszemu mózgowi rozwijać się na wiele sposobów. Nie ważne czy jest to zaawansowane tworzenie, czy kolorowanie kolorowanek:

 • Wyższe IQ: Może istnieć związek między kreatywnością a wyższym IQ. Biorąc to pod uwagę, te zależności są wciąż badane przez naukowców.
 • Poprawa umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia: Daj dwóm dzieciom to samo wyzwanie i zobaczysz, że każde z nich podejdzie do niego inaczej. Może to być wykonanie czegoś z szeregu przedmiotów, takich jak gumki, papierowe ręczniki, waciki lub spinacze do papieru. Nauczą się konstruktywnie myśleć o tym, co robią i wypracują sposoby, które pomogą im osiągnąć swój cel.
 • Wizualne uczenie się: patrzenie na sztukę może pomóc dziecku interpretować, krytykować i przetwarzać to, co widzi. Umiejętności te można zastosować w wielu innych aspektach ich życia. Dziecko, które jest wzrokowcem, prawdopodobnie polubi książeczki z obrazkami i często będzie chciało zobaczyć, jak coś jest zrobione, zanim same spróbuje to stworzyć.
 • Poprawa kreatywności i indywidualnego rzemiosła: Dzieci od najmłodszych lat nauczą się być oryginalnymi i innowacyjnymi, gdy używają sztuki jako medium. Będą mogli się wypowiedzieć i ustalić, jaki rodzaj działalności artystycznej preferują.
 • Wyobraźnia: Sztuka we wszystkich swoich formach zachęca dziecko do korzystania z wyobraźni. Ucieczka od rzeczywistości i wejście do stworzonego przez nich świata może pomóc w ich dobrym samopoczuciu i zdrowiu psychicznym.

 

W jaki sposób zabawa artystyczna wpływa na emocjonalność społeczną?

Życie może być czasami trudne, a wszystko, co pomaga dziecku rozwinąć umiejętności, które przyniosą mu korzyści podczas tej długiej wędrówki, jest na wagę złota. Tego typu zabawa rozwija emocjonalność społeczną poprzez:

 

 • Praca zespołowa i współpraca: Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie, czy docenianie form sztuki, daje dzieciom szansę na nawiązanie kontaktu z rówieśnikami lub dorosłymi, którzy mogą nie mieć tych samych zainteresowań. Rozmawianie o sztuce lub wspólna praca nad stworzeniem czegoś, co zapewnia wspólną płaszczyznę, pomaga dziecku być wyjątkową jednostką, jednocześnie rozumiejąc, że nie jest samotne.
 • Umiejętność podążania za wskazówkami: Kolorowanki często mają konkretne instrukcje dotyczące ukończenia projektu. Umiejętność podążania za wskazówkami to przydatna umiejętność przez całe życie.
 • Lepsze umiejętności społeczne: dołączenie do grupy artystycznej, a nawet współpraca przy projekcie artystycznym w szkole, pomaga dzieciom się komunikować. To także świetny sposób na poszerzenie kręgu znajomych i nawiązanie nowych znajomości.
 • Poczucie odpowiedzialności: udział w zajęciach plastycznych lub rzemieślniczych w ramach grupy może dać dzieciom poczucie odpowiedzialności. Mogą mieć swój własny kawałek projektu, którym mogą się zająć i wiedzieć, że są kluczowe dla jego pomyślnego zakończenia.
 • Umiejętność rozwiązywania konfliktów: Sztuka może pomóc dzieciom zrozumieć, że istnieje więcej niż jeden sposób patrzenia na coś. Pomoże im wyrazić swoje poglądy i wypracować rozwiązania korzystne dla wszystkich. Konflikt może być postrzegany jako szansa na naukę i rozwój.
 • Radzenie sobie z krytyką: Chociaż w sztuce nie ma dobra ani zła, konstruktywna krytyka jest sposobem, który może pomóc dzieciom zaakceptować, że istnieje inny punkt widzenia. Może to być ktoś oceniający ich sztukę lub patrzący na sztukę stworzoną przez innych.
 • Poprawa zachowania: Uczestnictwo w różnych sztukach, takich jak muzyka, teatr, kreatywne pisanie i inne, może pomóc dzieciom znaleźć motywację. Może to poprawić ich zachowanie, gdy nauczą się wyrażać siebie w zdrowy, produktywny sposób, Wtedy będą z siebie niezwykle dumni!

 

Podsumowanie

Korzystanie ze sztuki i rzemiosła może pomóc rozwinąć u dzieci świadomość różnych tradycji i kultur na całym świecie. Może pomóc im zrozumieć, że nie wszyscy mają takie same przekonania, i jest świetnym sposobem na pokazanie, że wszyscy jesteśmy równi. Pomoże im zrozumieć i zaakceptować tych, którzy się od nich różnią. Może być również przydatnym narzędziem w zapobieganiu nękania. Kiedy dziecko wie, że ktoś ma inne rytuały, nie będzie postrzegać tej osoby jako osobę wykraczającą poza normę i będzie bardziej skłonne drugą osobę zaakceptować. Możesz pomóc im narysować afrykańską maskę plemienną lub stworzyć indiański łapacz snów. Czyniąc to, wyjaśnij tradycje stojące za tymi przedmiotami i wytłumacz, dlaczego są tworzone.

 

Wszystkie kredki, farbki, kolorowanki proponujemy zapakować w ciekawy worko-plecak w serca, który jest niezwykle wygodny i łatwo jest dziecku wkładać do niego przedmioty, ze względu na jego elastyczność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl