Farby

Dlaczego farby dla dzieci to doskonałe narzędzie do kształtowania charakteru i przyśpieszenia rozwoju dziecka?

Poznajcie bezpieczne farbki plakatowe do malowania palcami i nie tylko prosto od COLOresca

Przeżycie błogich chwil z Tobą i Twoim maluchem nigdy nie było prostsze. Po prostu wprowadź malucha w kreatywny świat sztuki poprzez malowanie. Do tego celu idealnie nadadzą się kolorowanki dla dzieci, idealne do zabawy z farbami. Co ciekawe, fantastyczna zabawa to nie jedyna zaleta, jaka wynika z posiadania tych przyborów. Jest kilka niesamowitych korzyści płynących z malowania i korzystania z kolorowanek dla rozwoju małych dzieci. Często jesteśmy tak zajęci wychowywaniem naszych pociech, że zapominamy po prostu spędzać czas razem i naprawdę zaangażować się w zabawę, tworząc nie tylko artystyczne arcydzieła, ale także wspomnienia. Istnieje wiele korzyści płynących z malowania dla dzieci, w tym rozwój sensoryczny, nauka kolorów, rozwój motoryczny, ćwiczenie kreatywności, umiejętność wyrażania emocji i budowanie poczucia własnej wartości. Malowanie jest również świetnym zajęciem, które pomaga uczyć pojęć, takich jak kształty i litery, w zabawny i wciągający sposób. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ulubionych kolorowanek Twojego dziecka, które z pewnością wywołają uśmiech na jego twarzy. Korzyści z malowania dla małych dzieci są liczne, ale jest to nie tylko dobre dla twojego malucha, ale także dla ciebie jako rodzica. Malowanie to nieoceniony czas na pogłębienie waszych relacji, co pozwala nawiązać silniejsze więzi i powoduje, że poznajecie się wzajemnie z zupełnie innej, fascynującej perspektywy.

 • Farby dla dzieci — korzyści z malowania.
 • Farby do malowania palcami.
 • Bawcie się na milion sposobów.
 • Malowanie gąbką.
 • Podsumowanie.

 

Farby do malowania — korzyści dla rozwoju dziecka

Dlaczego malowanie jest dobre dla małych dzieci? Poniżej wymieniliśmy szereg korzyści wynikających z malowania:

 • Malowanie farbkami pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości Twojego dziecka, ponieważ może swobodnie wypełniać kartki, bez obawy o błędy lub złe wyniki.
 • Starsze dzieci ochoczo korzystają z artykułów, na których widnieją ich ulubione postacie. Farby i kolorowanka pomogą im trenować koncentrację, a także nauczą bycia cierpliwym i dokładnym.
 • Dziecko szybciej nauczy się kolorów w bardziej praktyczny i zabawny sposób.
 • Przyjemny sposób na naukę poruszania się i rozwijanie umiejętności koordynacji, ponieważ tego typu aktywność stale angażuje mięśnie ramion, aby swobodnie malować i zwracać uwagę na drobne szczegóły podczas tworzenia grafiki.
 • Może pomóc dziecku w łatwym komunikowaniu swoich emocji, uczuć i myśli, a także pomóc mu wyładować wszelkie stłumione emocje, takie jak gniew.
 • Jest to zabawne i przyjemne doświadczenie edukacyjne dla Twojego dziecka, ponieważ odkrywa kształty, kolory i wzory, które są ważne dla jego wieku. Istotne są również tematyczne kolorowanki, na podstawie których maluchy mogą w przyszłości malować własne "dzieła"
 • Pozwala im na swobodne ćwiczenie kreatywności, co również pomaga rozwijać funkcje mózgu.
 • Rozwija również zmysły sensoryczne, niezależnie od tego, czy maluch używa palców, pędzla, pieczątki z ziemniaka lub innych dostępnych materiałów, aby pomóc w tworzeniu swojego dzieła.
 • Te doznania są niezbędne dla małych dzieci, ponieważ pomagają im lepiej zrozumieć świat.

 

Pamiętajmy jednak, że farbki powinny być wolne od substancji chemicznych, negatywnie wpływających na rozwój. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy farby malucha, za które bierzemy pełną odpowiedzialność. Dbamy również o rodziców, zapewniając, że sprzątanie po zabawie nigdy nie było takie proste. Pozwól swojemu dziecku zanurzyć palce w tych wolnych od Bisfenolu pojemniczkach z farbami i obserwuj, jak dziecko zanurza się całe w kolorowej, rozwijającej wszystkie zmysły zabawie.

 

Korzyści z malowania palcami

Malowanie palcami kolorowanek to jedna z najbardziej lubianych metod malowania przez maluchy, ponieważ ta czynność jest nie tylko łatwa do zrealizowania, ale także super zabawna (choć trzeba przyznać, że jest nieco brudna). Korzyści z malowania palcami są takie same, jak w przypadku innych czynności malarskich. Twoje dziecko czerpie wiele korzyści sensorycznych z tego super zabawnego sposobu malowania, ponieważ czuje, wącha i dotyka farby bezpośrednio, wzmacniając swoje zmysły. Jeśli przy okazji maluje kolorowankę, to dodatkowo ćwiczy swoją cierpliwość i koncentrację. Twoje dziecko jest teraz odpowiedzialne za mieszanie kolorów, ucząc je odkrywania tworzenia nowych, co również stymuluje ich rozwój intelektualny. Ponadto malowanie palcami zapewnia im koncentrację, równowagę, kontrolę i siłę, która pomaga rozwijać dobre zdolności motoryczne, co umożliwia płynniejsze przejście do pisania. Malowanie palcami kolorowanek pomaga dzieciom odkrywać swoją kreatywność i wyobraźnię w bezstresowym środowisku, ponieważ nie muszą martwić się obsługą innych materiałów, np. pędzli, uchwytów na farby itp.

 

Częstym problemem jest fakt, że zwykłe plakatówki mogą być zbyt zapakowane w zbyt małych pojemniczkach, przez co starczają dzieciom tylko na jedną sesję zabawy. Dlatego właśnie stworzyliśmy produkt, który zapewni wiele takich zabawnych sesji z kolorowankami, a biorąc pod uwagę potrzebę poznawania nowych kolorów, ale także posiadanie już swoich ulubionych, proponujemy farby malucha 250 ml, które dostępne są w wielu kolorach. Miękka butelka umożliwia bezproblemowe wyciskanie farby z tubki i maluch poradzi sobie z tym samodzielnie. Naturalne farby malują w naturalny sposób i chociaż może się to wydać oczywiste, to wielu ludzi zapomina o tak ważnych sprawach. Więcej godzin świetnej zabawy, za przystępne pieniądze — to właśnie charakteryzuje nasze produkty!

 

Mały poradnik dla naszych małych malarzy i ich rodziców

Czy znalazłeś kiedyś poradnik dla dzieci i rodziców w opisie kategorii? Poznaj bezpłatnie bardzo ciekawe pomysły malowania. Więc nie powstrzymuj malucha i zacznij odkrywać niektóre z tych zabawnych pomysłów!

 • Po co ograniczać się do papieru? Pomalujcie okna i cieszcie się kolorami, jakie zapewnia! Bez obaw, farbki świetnie się zmywają
 • Malujcie, stosując szablony, aby tworzyć ciekawe projekty!
 • Korzystajcie z kolorowanek! Istnieje wiele różnych rodzajów, różniących się od siebie tematyką i postaciami. Na pewno Twoje dziecko znajdzie swoją ulubioną.
 • Użyjcie wałka do malowania, który zapewni Twojemu dziecku poczucie komfortu!
 • Użyjcie sznurka, aby przesuwać się po farbie, tworząc skomplikowane projekty!
 • Rozdmuchaj farbę słomkami, aby wywołać eksplozję kolorów!
 • Użyjcie medycznej strzykawki, aby wytrysnąć farbę, tworząc zabawne kleksy!
 • Pokrojone owoce zapewniają również więcej zabawy podczas malowania i wypełniania kolorowanek!
 • Dodajcie swoim obrazkom nieco jaskrawości i słodyczy stosując farby malucha fluo.

Dowiedz się więcej, odwiedzając nasz fanpage!

 

Farby dla dzieci — malowanie gąbką

Malowanie gąbką to kolejna przyjemna i łatwa czynność, którą Twój maluch może cieszyć się, bez używania zwykłych pędzli. Twojemu maluchowi z pewnością spodoba się ta kreatywna metoda malowania kolorowanek, która nie wymaga wiele wysiłku z Twojej strony, wystarczy tylko wyciąć gąbkę w odpowiednie kształty. Zapewnia to nie tylko kolejne ciekawe i nowe wrażenia sensoryczne dla Twojego malucha, ale także pozwala mu myśleć nieszablonowo i eksperymentować z przedmiotami gospodarstwa domowego. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie gąbki w trakcie zabawy z kolorowankami. Dla dzieci to doskonała okazja, by móc nadać narysowanym postaciom pewnego rodzaju tekstury.

 

Podsumowanie

Jaka jest wiec największa korzyść z malowania kolorowanek farbami? Przede wszystkim wspólna zabawa, która pomaga nam poznawać swoje dziecko, jednocześnie budując zaufanie Twojego dziecka względem Ciebie. W rzeczywistości to rodzic kształtuje osobowość swojego dziecka, a my doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Podaruj swojemu dziecku coś wyjątkowego — podaruj mu przemyślane produkty linii COLOresca. Postaw na ciekawe i rozwijające kolorowanki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl