Bestsellery
Zestaw Malucha
Zestaw Malucha

155,00 zł

szt.
Kredki Malucha 8 sztuk
Kredki Malucha 8 sztuk

79,00 zł

szt.
Farby Malucha 4x40 ml
Farby Malucha 4x40 ml

43,00 zł

szt.
Kolorowanka w rolce 30m
Kolorowanka w rolce 30m

49,00 zł

Plakat do kolorowania XL
Plakat do kolorowania XL

19,99 zł

Stojak na rolkę duży
Stojak na rolkę duży

79,00 zł

szt.

Kredki, farby i kolorowanki dla malucha

Zestaw Malucha Zestaw Malucha
Producent: Coloresca
Cena: 155,00 zł
szt.
zobacz więcej
2 gatunek Kredki Malucha 8 szt 2 gatunek Kredki Malucha 8 szt
Producent: Coloresca
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kredki Malucha 8 sztuk Kredki Malucha 8 sztuk
Producent: Coloresca
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
Farby Malucha 4x40 ml Farby Malucha 4x40 ml
Producent: Coloresca
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Papier do rysowania w rolce 25m Papier do rysowania w rolce 25m
Producent: Coloresca
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stojak na rolkę duży Stojak na rolkę duży
Producent: Coloresca
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stojak na rolkę mały Stojak na rolkę mały
Producent: Coloresca
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej

O czym należy pamiętać podczas wybierania farb i kredek dla 1 latka? Czy akcesoria do malowania i rysowania to dobry pomysł na prezent dla rocznego dziecka? Zadbaj o zrównoważony rozwój swojego dziecka z COLOresca!

Tym razem spróbujemy, chociaż na chwilę wczuć się w rolę matki i spróbujemy wziąć na nasze redakcyjne barki cały ciężar wychowawczy. Nie będziemy jednak rozwodzić się nad wszystkimi problemami — być może tym zajmiemy się kiedyś na blogu. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że organizacja zajęć artystycznych przez młode mamy to rzecz, która nie jest zbyt przyjemna. Z reguły roczniak interesuje się zabawą jedynie przez 2 sekundy (no dobra, trochę przesadziliśmy — zazwyczaj kończy się to wielkim fiaskiem) a wam młodym mamom zostaje sprzątanie bałaganu. Pomyśleliśmy o wszystkich i stworzyliśmy artykuły przyjazne dzieciom, bezpieczne dla wszystkich dzieci, a przede wszystkim szalenie wygodne dla każdej mamy i każdej cioci w przedszkolu, która szuka odpowiednich przedmiotów do zajęć. Tym razem opuścimy nieco ten "sztywny" akcent i postaramy się wrzucić was do wielkiego kotła, w którym powstają nasze farby i kredki i pobawimy się trochę słowami i kolorami — a wszystko po to, aby ktoś przeczytał ten opis kategorii i dowiedział się, że warto postawić na COLOresca, bo jesteśmy prawdziwym i sprawdzonym źródłem inspiracji. O tym również przeczytasz poniżej!

 • Korzyści z rysowania i kolorowania.
 • Ćwiczenia rozwojowe COLOresca.
 • Malowanie palcami.

 

Jest tak wiele korzyści z rysowania i kolorowania z twoim rocznym dzieckiem. Dlaczego produkty COLOresca to świetny prezent na 1 urodziny?

Rozwijanie uwagi i koncentracji poprzez malowanie i kolorowanie

Małe mięśnie dłoni rozwijają się i uczą, jak trzymać i manipulować różnymi kredkami i innymi narzędziami, ale nic tak nie pobudza wyobraźni roczniaka i nie pomaga skoncentrować się na zadaniu, jak zaangażowana w zabawę mama. Dzieje się tak, dlatego że dziecko w tym wieku uczy się również poprzez naśladowanie tego co robisz. Dowody są wszędzie — to dlatego małe dzieci próbują zakładać wielkie buty, wyglądając przy tym bardzo komicznie. To trening czyni mistrza i nie można oczekiwać od takiego małego człowieka precyzji chirurga i szalonych umiejętności używania pędzla niczym Michał Anioł, chociaż uwaga — tutaj ściany i podłoga również mogą zostać pomalowane — nie musisz jednak martwić się o sufit. To jest jedyne, bezpieczne miejsce.

 • Na szczęście nasze kredki i farbki są bardzo łatwo zmywalne! Nie powstrzymuj młodego Michała Anioła (albo diabełka) od tego typu rozrywki.

 

Zrozumienie świata przez zmysły

Chodzi oczywiście o sensorykę. Dziecko uczy się jak mocno lub miękko powinno naciskać na kartkę i zaczyna rozumieć, jak powinno się trzymać kredki w dłoniach. Podczas kolorowania rozwijają się również mięśnie ramion, łokci i nadgarstków.

 • Tego typu aktywność rozwija świadomość, a dziecko zaczyna rozumieć, że jest istotą kreatywną i posiada zdolność do tworzenia.
 • Rzeczywista umiejętność rysowania linii i bazgrołów, co jest kamieniem milowym w rozwoju w tym roku.

Te z pozoru nic nieprzedstawiające linie i bazgroły są następstwem ciężkiej pracy, jaką jest koordynacja ręka-oko i w końcu kreatywność. Cieszmy się z każdej stworzonej rzeczy przez nasze pociechy i zachęcajmy je do dalszej aktywności. Właśnie z tego powodu to świetny prezent na 1 urodziny dla dziecka, który ucieszy każdego, małego, rocznego urwisa.

 

Ćwiczenia rozwojowe prosto od COLOresca!

 • Rysujcie pionowe linie,
 • Naucz malucha naśladować rysowanie kręgów,
 • Zacznijcie wypełniać obszar kolorem,
 • Naucz dziecko trzymać grubą kredkę,
 • Obserwuj, jak zwiększa się koncentracja dziecka (prawdopodobnie zacznie się od około 3 minut i wzrośnie do około 6-10 minut w wieku 2 lat).

Tak naprawdę te ćwiczenia przyczyniają się do rozwoju całego ciała i przede wszystkim mózgu. Dzięki rysowaniu pionowych linii dziecko uczy się operować przedmiotami i być bardziej precyzyjne. Tych bazgrołów nie warto traktować, jak arcydzieła, ale można zachować sobie na pamiątkę (do czego gorąco zachęcamy), aby porównać rezultaty. Sami zobaczycie, jak bardzo zmieniły się linie rysowane przez malucha na przestrzeni kilku lat. Od niepozornej i nieśmiałej, ledwo widocznej kreski, po grube, równe (ale bez przesady, to nie matematyka) linie. Trudniejszym etapem jest tworzenie kolorowych kręgów, ale ma to niezwykle ważny wpływ na rozwój malucha. Dzięki temu rozwijają się zdolności manualne i ćwiczy się nadgarstek. Trzymanie grubej kredki i zwiększanie koncentracji ma z kolei wpływ na późniejszy, przedszkolny i szkolny etap rozwoju dziecka — podczas nauki pisania. Dzięki temu maluch będzie pewniej trzymać długopis i nie będzie go bolała ręką po kilku lekcjach. Zwiększy się więc jego wytrzymałość. Koncentracja pomoże natomiast łatwiej rysować szlaczki. Pierwszy rok dziecka to bardzo ważny czas w jego życiu — to czas, w którym dziecko rozwija się w ekstremalnie szybkim tempie i łatwo można to zauważyć.

 

Malowanie palcami — korzyści

 • Dzieciom, zwłaszcza małym, trudno jest trzymać pędzel lub kredkę. Jednak malowanie palcami jest dla nich znacznie łatwiejszym ćwiczeniem, ponieważ nie muszą martwić się wagą narzędzia do malowania.
 • Malowanie palcami angażuje wszystkie główne zmysły – wzrokowy, słuchowy, kinestetyczny – poprawiając w ten sposób zdolności sensoryczne dzieci.
 • Malowanie palcami jest doskonałym ćwiczeniem fizycznym, ponieważ angażuje mięśnie palców i dłoni oraz mięśnie barku, szyi i pleców. To sprawia, że jest to dobre ćwiczenie treningowe dla dzieci, zanim zaczną pisać.
 • Rozpoznawanie kolorów: Malowanie palcami polega na odkrywaniu różnych kolorów, zapewniając w ten sposób dzieciom obszerny trening rozpoznawania kolorów. Ćwiczenie uczy również dzieci mieszania kolorów i wypróbowywania nowych kombinacji w celu tworzenia nowych kolorów.
 • Takie ćwiczenie to doskonały sposób na poprawę koordynacji ręka-oko u dzieci. Chociaż ćwiczenie może wydawać się bardzo łatwe, wiąże się z pewnymi złożonymi ruchami rąk.
 • Rozwój języka i mowy: Po namalowaniu palcami dzieci można łatwo przekonać do mówienia o swoim dziele sztuki. Na przykład mogą mówić o różnych użytych kolorach lub różnych obiektach, które próbowali stworzyć. Dodatkowo malowanie palcami daje dzieciom możliwość wyrażania uczuć w sposób wizualny, a nie słowami, co dodatkowo pomaga w rozwoju języka.

 

Pamiętamy, że farby do malowania palcami powinny być wolne od toksyn i być łatwe do zmywania!

Z tego powodu stworzyliśmy farbki, w dużych butelkach, które starczą na wiele godzin wspaniałej zabawy! Koniecznie sprawdźcie ten produkt i dajcie się oczarować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl