Kredki

Zestaw Malucha Zestaw Malucha
Producent: Coloresca
Cena: 155,00 zł
szt.
zobacz więcej
2 gatunek Kredki Malucha 8 szt 2 gatunek Kredki Malucha 8 szt
Producent: Coloresca
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kredki Malucha 8 sztuk Kredki Malucha 8 sztuk
Producent: Coloresca
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kredki Starszaka - 12 szt Kredki Starszaka - 12 szt
Producent: Coloresca
Cena: 19,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kredki Starszaka - 36 szt. Kredki Starszaka - 36 szt.
Producent: Coloresca
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dlaczego kredki świecowe to świetne narzędzie dla rozwoju dziecka?

Poznaj wyjątkowy zestaw kredek, stworzony z myślą o najmłodszych — pierwsze kredki prosto od COLOresca.

Istnieje wiele korzyści z kolorowania kredkami — właśnie z tego powodu to najczęściej wybierane przedmioty podczas terapii zajęciowej. Kolorowanie kredkami to ważna umiejętność motoryczna, która przyczynia się do rozwoju innych umiejętności. Czy wiesz, że malowanie kredką może pomóc dzieciom rozwinąć w ich rękach siłę motoryczną, zręczność, chwytność i wytrzymałość? A umiejętności kolorowania rozwijają się dzięki większej częstotliwości kolorowania. Terapeuci zajęciowi używają kredek, aby pomóc dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne, ale pracują również nad rozwojem umiejętności kolorowania jako zadania funkcjonalnego, które jest częścią zabawy i przyczynia się do szybszego rozwoju dziecka.

 

Zapach kredek przypomina nam dzieciństwo i zapewne każdy z nas go kojarzy — jest woskowaty i charakterystyczny!

  • Pierwsze kredki świecowe — ćwiczenia ruchów celowych.
  • Korzyści z kolorowania.
  • W jaki sposób kredki poprawiają koordynację dwustronną?
  • Zwiększenie wytrzymałości.
  • Zestaw kredek COLOresca i ich wpływ na rozwój sensoryczny u dziecka.
  • Rosnąca świadomość przestrzenna.
  • Kredki i wzrost pewności siebie.

 

Zestaw kredek COLOresca — liczy się precyzja

Kredki to rzeczy, które znajdują się w większości domów w piórnikach, starych pudełkach, szafce, albo szufladzie. Czy wiesz, że te karty pamięci z dzieciństwa (znane również jako kredki) mogą być używane w tak wielu obszarach umiejętności? Weź pod uwagę siłę motoryki małej i dużej, użycie narzędzi, przetwarzanie sensoryczne, chwytanie kredek, świadomość linii, koordynację wzrokowo-ruchową, zręczność, wytrzymałość, pewność siebie, kreatywność, umiejętne wykonywanie zadań i cele uczenia się, takie jak identyfikacja i dopasowanie kolorów. Pierwsze kredki rozwijają umiejętności potrzebne do chwytania i przenoszenia chwytu w tym wypadku na kartkę, ale ma to wpływ na pozostałe czynności wykonywane w ciągu dnia. Z czasem dojdziemy do wniosku, że nasze dziecko zaczęło być bardziej precyzyjne i świadome swoich ruchów.

 

Z tego powodu stworzyliśmy kredki świecowe w kształcie jajka, które dzięki swojemu gabarytowi oraz kształtowi ułatwiają dziecku chwytanie, dzięki czemu już od samego początku ruchy dziecka stają się coraz bardziej precyzyjne.

 

Pierwsze kredki — kolorowanie — korzyści

Kolorowanie ma wiele korzyści rozwojowych. To coś więcej niż stworzenie kolorowego przedszkolnego dzieła sztuki. Malowanie kredkami poprawia zdolność dziecka do łatwego operowania narzędziami, takimi jak ołówki, nożyczki, przybory kuchenne, narzędzia do pielęgnacji i higieny oraz innymi funkcjonalnymi narzędziami. Rozwijając umiejętności kolorowania, dzieci mają naturalną okazję do odkrywania przyborów do pisania w sposób zabawny i kreatywny. Mogą używać różnych kolorów, umieszczając kredki z powrotem w pudełku w skoordynowany sposób. Dla nieco większych dzieci, które opanowały już trudną sztukę trzymania kredek w dłoni stworzyliśmy zestaw kredek - kredki starszaka, które składają się z 36 elementów. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję i uzupełnijcie zapas kredek w swojej szafce.

 

Poprawa koordynacji dwustronnej

Dwustronna koordynacja to doskonała umiejętność motoryczna potrzebna do wielu zadań. Używanie obu rąk razem w skoordynowany sposób jest umiejętnością potrzebną do pisania odręcznego, używania nożyczek i wielu zadań funkcjonalnych. Podczas kolorowania dziecko musi trzymać papier drugą ręką, żeby ta się nie ześlizgnęła. Używanie pomocniczej, niedominującej ręki jako stabilizatora pozwala dziecku budować siłę i zręczność w jego dominującej ręce. Ta umiejętność przeniesie się na łatwiejszą naukę pisaniu w wieku szkolnym i sprawia, że kolorowanie będzie świetną zabawą dla dzieci, które zamieniają ręce w zajęciach.

 

Zwiększenie wytrzymałości

Opierając się na obszarach umiejętności motorycznych, kolorowanie może pogłębić wytrzymałość dziecka w wykonywaniu zadań związanych z pisaniem. Wiele razy dzieci będą narzekać na zmęczenie dłoni podczas kolorowania. Mogą budować wytrzymałość mięśni rąk podczas kolorowania, co przyczynia się na większą wytrzymałość dłoni podczas pisania. Aby pomóc dziecku rozwinąć siłę ręki kup nasz zestaw kredek! Możesz pomóc dzieciom poprawić siłę dłoni za pomocą tego prostego ćwiczenia kolorowania: Poinstruuj dziecko, jak malować małe kółka, aby pracować nad siłą i wytrzymałością wewnętrznych mięśni. Poproś o wypełnienie pełnego koła. Aby rozszerzyć aktywność, utwórzcie więcej kręgów. To ćwiczenie można dodatkowo rozszerzyć, pracując na pionowej powierzchni, takiej jak sztaluga lub przyklejając stronę do ściany. Rozwija to stabilność w obręczy barkowej, a także wytrzymałość rdzenia, pozwalając na stabilność postawy w pracy pisemnej. Jeśli dziecko musi popracować nad tym obszarem, możesz mu pokazać, jak malować na skośnej powierzchni, takiej jak pochylona powierzchnia stołu lub podwyższona powierzchnia.

 

Nie musisz się martwić, że kredki pobrudzą ścianę podczas tych ćwiczeń

Ślady po naszych kredkach bardzo łatwo jest zmyć za pomocą zwykłej wilgotnej ściereczki — nie potrzebujesz żadnych chemicznych płynów. Tworząc nasze kredki, myśleliśmy również o rodzicach.

 

Pierwsze kredki świecowe i ich analiza sensoryczna

Kolorowanie kredkami to świetna okazja, aby pobudzić pozostałe zmysły. Ta sensoryczna informacja zwrotna jest bodźcem, który pobudza mięśnie rąk i może być bodźcem uspokajającym. W przeciwieństwie do flamastrów dzieci mogą pokolorować coś delikatnie, albo bardzo mocno zostawiając mocniejsze ślady kolorów, poprzez wywieranie większego nacisku na kartkę. System sensoryczny zaczyna działać, gdy dziecko próbuje zmieniać siłę nacisku, jaki wywiera za pomocą kredki. Kolorowanie markerami po prostu nie zapewnia tak rezystancyjnego sprzężenia zwrotnego, jak kolorowanie kredką woskową. Markery są płynne i nie dają dzieciom bodźców sensorycznych, które pomagają w nauce liter. Zachęcajcie dzieci do cieniowania i łączenia kolorów, zdając sobie sprawę z tego, jak jasno lub ciemno się kolorują. Jest też zapach kredki, którego dzieci są świadome. Jeśli pamiętacie zapach kredek z dzieciństwa, to wiecie, o czym mówimy.

 

Rozwój świadomości przestrzennej

Rozwijając umiejętności kolorowania kredkami, dzieci mogą poprawić wzrokowe umiejętności percepcyjne. Świadomość przestrzenna jest aspektem umiejętności percepcyjnych. Percepcja wzrokowa jest tak ważna dla wielu umiejętności funkcjonalnych w piśmie odręcznym: świadomości położenia ciała w przestrzeni, świadomości linii, używania marginesów na kartce i pisania w określonej przestrzeni. Kolorowanie to świetne narzędzie do pracy nad tymi obszarami, ponieważ dzieci kolorują w obrębie linii i określonych przestrzeni.

 

Zauważalny wzrost pewności siebie

Kolejną korzyścią płynącą z kolorowania kredkami jest zwiększenie pewność siebie. Kolory inspirują dzieci do kreatywności. Czysta kartka papieru i pudełko kredek mogą być źródłem inspiracji wielu historii i obrazów. Bycie kreatywnym pozwala dziecku budować pewność siebie w innych obszarach, zwłaszcza w zadaniach związanych z pisaniem odręcznym. Jeśli kiedykolwiek otrzymałeś od dziecka arcydzieło, to wiesz, jaka radość sprawia mu stworzenie obrazka, które wykonało. Ten wzrost pewności siebie skłania dzieci do wykonania innych zadań niezwiązanych z kolorowaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl