Wyprawka przedszkolaka – co musi się znaleźć w tornistrze dziecka?
Wyprawka przedszkolaka – co musi się znaleźć w tornistrze dziecka?

Zajęcia w przedszkolu są bardzo zróżnicowane, ponieważ nauczyciele na wiele sposobów starają się pobudzać uwagę i stymulować rozwój swoich podopiecznych. Malowanie, rysowanie, wyklejanie – praktycznych i wartościowych zabaw jest mnóstwo. Z tego właśnie względu wyprawki dla maluchów rozpoczynających ten etap edukacji są zazwyczaj dosyć pokaźne. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, co konkretnie przyda się Twojemu dziecku w nowej szkole!

 

Pierwszy rok w przedszkolu – wielki krok dla dziecka!

Rozpoczęcie edukacji w przedszkolu jest wielkim wydarzeniem w życiu wszystkich maluchów. Szkoła jest bowiem zupełnie nowym środowiskiem, w którym dzieci natkną się na mnóstwo niespotykanych wcześniej bodźców. Pięknie urządzone klasy, fajne zabawki, roześmiani rówieśnicy, zaangażowani w pracę nauczyciele – wszystko to będzie dla nich bardzo ekscytujące. Nauka umożliwi im wykształcenie wielu praktycznych umiejętności, które przydadzą im się na każdym kolejnym etapie edukacji. W szczególności chodzi tutaj o:

  • sprawność motoryczną,

  • zaradność,

  • umiejętności interpersonalne,

  • samodzielność i odpowiedzialność.

Pierwszy rok w przedszkolu niewątpliwie będzie pewnym przełomem. W kolejnych miesiącach nauki będziesz mieć możliwość zaobserwowania, jak Twoja pociecha dostosowuje się do realiów szkolnych i staje się coraz bardziej samodzielna. To emocjonujący okres, który na pewno sprawi jej mnóstwo radości i satysfakcji. Jeśli dziecko obawia się trochę pierwszych dni nauki, to znakomitym sposobem na przekonanie go do większego entuzjazmu będzie wspólne skompletowanie wyprawki. Nasz blog plastyczny spieszy z wyjaśnieniem, co musi się w niej znaleźć!

Co kupić maluchowi do przedszkola?

Lista rzeczy niezbędnych do nauki w przedszkolu jest całkiem obszerna. Zapozna Cię z nią najpewniej przyszły wychowawca Twojego dziecka – ewentualnie możesz też dopytać w dyrekcji. W pierwszej kolejności musisz oczywiście zaopatrzyć swoje dziecko w wygodny plecak, buty na zmianę wraz z przeznaczonym na nie workiem czy drobne artykuły higieniczne. Następnie trzeba już zakupić właściwe przybory szkolne takie jak kredki czy plastelina. Zwróć też uwagę na inne ważne produkty, które są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Bezpieczne farby dla malucha

Dzieci w wieku przedszkolnym mają jeszcze dosyć ograniczoną motorykę małą, więc należy mieć to na uwadze podczas dobierania im przyborów. Farby dla malucha z COLOResca świetnie sprawdzają się u najmłodszych artystów. Są przebadane dermatologicznie i całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Mają gorzki smak, dzięki czemu dzieci nie będą chętnie brały ich do buzi. Każdy nauczyciel z pewnością doceni również fakt, że można je bardzo łatwo zmyć z każdej powierzchni. Dzięki temu dzieci będą mogły skupić się wyłącznie na tworzeniu pięknych prac plastycznych.

przedszkole

Wysokiej jakości papier do kolorowania

Kartka białego papieru wraz z zestawem kredek to zazwyczaj wszystko, co jest niezbędne do pobudzenia dziecięcej kreatywności. Czasami jednak pojedynczy arkusz potrafi być wręcz ograniczeniem – maluchy często żałują bowiem, że nie mają już nie miejsca do dalszego obrazowania swojej wizji artystycznej. Papier do rysowania w rolce zupełnie rozwiązuje taki problem i umożliwia rysowanie lub malowanie projektów o większej skali. Taki produkt umożliwia też dzieciom wygodne i bezproblemowe stworzenie wspólnego projektu artystycznego.

Kolorowanki w rolce

Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają kolorowanki do pokolorowania. Wypełnianie kolorem kształtów jest dla nich bardzo angażujące, a rezultat sprawia im zazwyczaj wielką satysfakcję. Z tego względu w plecaku przedszkolaka zdecydowanie warto umieścić również rolkę z barwnymi motywami graficznymi, które dziecko może kolorować np. podczas przerw. Taki produkt posłuży mu też z pewnością do wspólnej zabawy z rówieśnikami.

Przygotuj swoje dziecko na zajęcia plastyczne z coloresca.pl

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego COLOResca. W asortymencie znajdziesz najlepsze artykuły dla dzieci w wieku przedszkolnym: farby, kredki, kolorowanki i wiele innych. Mamy wiele lat doświadczenia w dystrybucji takich przyborów. Gwarantujemy, że każdy dostępny produkt jest nie tylko bezpieczny w użytkowaniu, lecz także bardzo łatwy w czyszczeniu po zakończonej zabawie. Nie czekaj i złóż zamówienie na wybraną pozycję z oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl