W jaki sposób kolorowanki pomagają w prawidłowym rozwoju Twojego dziecka?
W jaki sposób kolorowanki pomagają w prawidłowym rozwoju Twojego dziecka?

Prawidłowy rozwój dziecka opiera się w największym stopniu na nauce poprzez zabawę. Uczestnicząc w różnego rodzaju aktywnościach, nie tylko może ono bardzo miło spędzić czas, ale też w naturalny sposób przyswajać wiedzę i rozwijać umiejętności przydatne w codziennym życiu. Szczególnie popularną metodą spędzania wolnego czasu są podsuwane dziecku kolorowanki do pokolorowania. Te efektywnie łączą przyjemne z pożytecznym, ucząc i bawiąc jednocześnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego tak jest!

 

Kolorowanki dla dziecka – dobry pomysł?

Dzieci są zazwyczaj obdarowywane całym mnóstwem zabawek, spośród których tylko niektóre zachęcają je do aktywności i uczą czegoś praktycznego o świecie. Chcąc zatem zakupić coś, co będzie dla malucha nie tylko źródłem radości, ale też nauki w sposób przyjemny i nienachalny, warto postawić właśnie na kolorowanki. Ich efektowna grafika od razu przyciągnie uwagę i zachęci do włożenia wysiłku w ukończenie obrazka, by zobaczyć jak najszybciej wspaniały efekt końcowy.

Doskonałym atutem tego typu prezentów jest również możliwość swobodnego dopasowania ich do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Starsze dzieci zaciekawią z pewnością kolorowanki:

Maluchy zainteresują się natomiast takimi, które są znacznie prostsze i oparte na niewymagających, dużych kształtach. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju kolorowanki przedłożymy dziecku, możemy mieć absolutną pewność, że znakomicie spędzi ono przy nich czas i rozwinie swoje umiejętności motoryczne, ucząc się przy okazji czegoś nowego o świecie.

Dlaczego warto udostępnić najmłodszym członkom rodziny kolorowanki?

Można śmiało założyć, że wszystkie kolorowanki, te zwykłe i te z farbami, efektywnie przyczyniają się do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Uczą ich przede wszystkim koordynacji wzrokowo-ruchowej i prawidłowego trzymania przyborów. Częste kolorowanie przynosi jednak znacznie więcej zalet. Wśród nich wymienić należy nie tylko coraz większą wprawę w precyzyjnym nanoszeniu wybranych kolorów w określone miejsca, ale też rozwój umiejętności niezbędnych w codziennym życiu. Wskazać warto przede wszystkim na ich trzy najważniejsze atuty.

Wspomagają rozwój kreatywnego myślenia

Kreatywność jest bardzo ważną cechą, którą warto stymulować na różne sposoby od najmłodszych lat życia dziecka. Kolorowanki dają pod tym względem pole do popisu. Choć mogłoby się wydawać, że zadaniem dziecka jest po prostu wypełnienie wskazanych kształtów, może się ono wykazać chociażby pod kątem nieszablonowego doboru kolorów, a nawet dorysować własnoręcznie dodatkowe elementy na przygotowanej grafice.

Lunapark-malowanki

Uczą umiejętności skupienia się na wykonywanym zadaniu

Wszyscy doskonale wiemy, że dzieci potrzebują w wolnym czasie wielu rozmaitych bodźców i bardzo szybko przenoszą swoją uwagę z jednej rzeczy na drugą. Kolorowanki, a zwłaszcza te szczegółowe, uczą najmłodszych umiejętności skoncentrowania się na zadaniu przez długi czas. Przyzwyczajają ich w ten sposób do sytuacji, w których włożenie pracy jest niezbędne do uzyskania odpowiednich efektów. To bardzo ważna zdolność, której stymulację warto rozpocząć jak najwcześniej i znacząco ułatwić dziecku w ten sposób np. późniejszą naukę w szkole.

Pozwalają na odkrycie artystycznych zdolności dziecka

Obserwowanie, jak dziecko metodycznie wypełnia kolejne grafiki w kolorowankach, zdecydowanie sprzyja odkrywaniu jego zdolności na tle artystycznym. Kolorowanie jest zajęciem, które potrafi wyzwolić kreatywność i nakierować ją w odpowiedni sposób. Pewnego dnia możesz przekonać się na przykład, że Twój maluch zapragnął własnoręcznie narysować pewne kształty do wypełnienia, co przy odpowiednim instruktażu może się przerodzić w prawdziwą i wieloletnią pasję do rysowania i tworzenia. Zdecydowanie warto jest więc zapoznawać dziecko z twórczymi metodami wyrażania siebie.

Postaw na prawidłowy rozwój malucha z kolorowankami ze sklepu COLOResca.pl!

W COLOResca.pl posiadamy bardzo szeroki wybór kolorowanek z pięknymi grafikami, które będą znakomicie stymulować prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Pozwól mu uczyć się praktycznych umiejętności poprzez świetną zabawę, obserwując przy tym, jak maluch radośnie wyraża na papierze swoją kreatywność i ciekawość świata. Złóż zamówienie, a my jak najszybciej wyślemy do Ciebie wybrany arkusz, kredki czy dodatkowe akcesoria!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl