Twoje dziecko uwielbia oglądać bajki? Sprawdź, które postacie są proste do narysowania?
Twoje dziecko uwielbia oglądać bajki? Sprawdź, które postacie są proste do narysowania?

Oglądanie bajek jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu w przypadku wielu dzieci. Perypetie animowanych bohaterów sprawiają maluchom wiele radości, w związku z czym z pewnością chciałyby one zasiadać przed telewizorem możliwie najczęściej. Z tego względu musisz pamiętać o tym, by aktywizować młode umysły i proponować im ciekawe, odrywające od ekranu zabawy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak połączyć rysowanie z seansem ulubionej bajki Twojego dziecka!

 

Bajki – animacje stworzone dla dzieci

Przygody barwnych postaci efektywnie przyciągają uwagę najmłodszych widzów. Twórcy mogą dzięki temu w bardzo naturalny i nienachalny sposób przekazywać maluchom wiedzę o świecie. Dzieci poprzez oglądanie bajek mogą nauczyć się na przykład znaczenia skomplikowanych słów, a także poznać interesujące fakty na temat przyrody i wielu innych zagadnień. Bajki pomagają też w poznaniu interakcji społecznych – w dużym stopniu ułatwia to najmłodszym komunikację z rówieśnikami w szkole.

Rodzice bardzo często bywają sceptyczni w stosunku do takich animacji, ponieważ obawiają się ich negatywnego wpływu na rozwój dziecka. Jeśli masz takie obawy, to musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jakich ilościach dziecko ogląda bajki, a także jakie treści są w nich przekazywane. Filmy powinny być w staranny sposób wyselekcjonowane, a także oglądane wspólnie z maluchem np. po jednym odcinku dziennie. Pamiętaj również o tym, że najmłodsi w pierwszych latach życia najlepiej uczą się poprzez samodzielne wykonywanie różnych prac – ważne jest zatem to, by poza oglądaniem regularnie proponować im chociażby farby lub kolorowanki.

Jakie postacie z bajek będą idealnym wyzwaniem artystycznym dla dziecka?

Możesz w ciekawy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, wręczając dziecku kredki dla malucha, kartkę papieru i inspirację w postaci jego ulubionej bajki. Narysowanie wybranego bohatera jest dużym wyzwaniem, więc przypominaj młodemu artyście o tym, że najważniejszy jest wysiłek włożony w pracę, a nie jej ostateczny rezultat. Jakie animacje najlepiej sprawdzą się podczas takich zajęć?

Pokemony

Kultowe „Pokemony" to nie tylko serial, lecz także cała franczyza złożona z wielu filmów czy gier. Jej popularność wynika przede wszystkim z wyjątkowych postaci o charakterystycznym designie. Po zaopatrzeniu się w dobre kredki dla starszaka Twoje dziecko z łatwością narysuje stworki takie jak:

  • Pikachu,

  • Bulbasaur,

  • Squirtle,

  • Charmander,

  • Charizard.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat rozwoju tej marki powstało ponad osiemset różnych pokemonów, których wizerunki możesz odzwierciedlić na papierze wspólnie z maluchem. Jeśli taka zabawa przypadnie dziecku do gustu, dobrym pomysłem będzie stworzenie całej kolekcji ulubionych stworków.

rysunki

Starsze postacie z bajek Disneya

Disney to wyjątkowa korporacja, która wprowadziła do popkultury wielu ikonicznych i ponadczasowych bohaterów. Wszystkie maluchy z całą pewnością kojarzą postaci takie jak chociażby:

  • Kaczor Donald,

  • Myszka Miki,

  • Kubuś Puchatek,

  • Goofy,

  • Królik Bugs.

Design takich stworków jest dosyć łatwy do odwzorowania, więc dziecko z pewnością poradzi sobie z zadaniem narysowania ich w swojej własnej interpretacji. Możesz też ewentualnie przygotować maluchowi kontury poszczególnych bohaterów do późniejszego pokolorowania.

Muminki i smerfy

Zarówno „Muminki", jak i „Smerfy" to ikoniczne postacie, które są bliskie dzieciom i osobom dorosłym. Te animacje przekazują bowiem wiele uniwersalnych wartości, na podstawie których maluchy mogą się dużo dowiedzieć na przykład o relacjach międzyludzkich. Łatwy do narysowania design poszczególnych bohaterów sprawia natomiast, że muminki i smerfy mogą być doskonałym tematem pracy plastycznej. Przenoszenie wizerunków ulubionych postaci na papier sprawi dziecku wiele radości i satysfakcji.

Pozwól dziecku przenieść ulubione postacie z bajek na papier!

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu internetowego COLOResca. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości przybory dla maluchów i starszaków, które są bezpieczne w użytkowaniu i przebadane dermatologicznie. Mamy również blog plastyczny, na którym dzielimy się kreatywnymi pomysłami na ciekawe zabawy z dziećmi. Złóż zamówienie na wybrany produkt, a my wkrótce wyślemy go wprost pod wskazany przez Ciebie adres!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl