Poznaj projekty artystyczne dla przedszkolaka inspirowane jesienią!
Poznaj projekty artystyczne dla przedszkolaka inspirowane jesienią!

Młodzi artyści szukają inspiracji w wielu różnych źródłach. Natura cieszy się dużą popularnością, ponieważ niemal każda jej odsłona znakomicie sprawdza się w pracach plastycznych. Zarówno pojedyncze drzewa, jak i rozbudowane krajobrazy wyglądają na kartce bardzo efektownie. Jesień szczególnie często pojawia się na rysunkach czy malunkach, ponieważ jest wyjątkowo urokliwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki pomysł na pracę artystyczną zaproponować maluchowi o tej porze roku!

 

Zawitała Pani Jesień!

Jesienna atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju. To wyjątkowy czas w roku, w którym w przyrodzie dokonują się ważne zmiany. Sadownicy zbierają dojrzałe owoce, rolnicy rozpoczynają wykopki, a wiele osób decyduje się na grzybobranie. Drzewa i rośliny wieloletnie przechodzą powoli w spoczynek zimowy, podczas gdy kwiaty jednoroczne rozpraszają nasiona i usychają. Dużo dzieje się również w świecie zwierząt. Niektóre gatunki ptaków wylatują z naszego kraju do ciepłych stref klimatycznych.

Wszystkie te scenariusze świetnie wyglądają na pracach plastycznych. Najczęściej spotykane są w nich motywy takie jak:

  • rozłożyste klony z pożółkłymi liśćmi,

  • wiewiórki pałaszujące orzechy bądź grzyby,

  • ulewny deszcz widziany z wnętrza przytulnego domu.

Na wyśmienite inspiracje artystyczne możesz natknąć się właściwie na każdym kroku. Jesienne krajobrazy zachwycają zarówno podczas spacerów w parku, jak i porannych podróży do pracy. Z tego względu zdecydowanie warto od czasu do czasu podsunąć młodemu artyście farby dla malucha i zaproponować mu namalowanie tego, co najbardziej podoba mu się w przyrodzie.

Zajęcia artystyczne inspirowane jesienią

Dzieci bardzo lubią przygotowywać prace z motywami jesiennymi. Barwne krajobrazy są dosyć łatwe do narysowania bądź namalowania, więc młodzi artyści mogą szybko osiągnąć estetyczne i w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Nasz blog plastyczny ma dla Ciebie kilka interesujących pomysłów na zajęcia, które na pewno przypadną do gustu maluchom.

Rysunki natury

Dzieci w wieku przedszkolnym mają jeszcze zazwyczaj problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową, więc na początku najlepiej proponować im rysowanie pojedynczych elementów przyrody. Drzewa, kwiaty, grzyby – wszystkie takie motywy świetnie się sprawdzą. Z czasem maluchy mogą zacząć eksperymentować z bardziej złożonymi pracami plastycznymi, w których pojawi się znacznie więcej natury.

Świetnie sprawdzają się również gotowe kolorowanki do pokolorowania. Młodzi artyści mogą wypełniać kolorem znacznie bardziej skomplikowane rysunki, co zawsze sprawia im wiele radości i satysfakcji. W tym przypadku również możesz przygotować prace o zróżnicowanym poziomie trudności, ponieważ jesienne kolorowanki przedstawiają zarówno pojedyncze elementy, jak i złożone scenki rodzajowe.

liscie

Ostatnie zajęcia na świeżym powietrzu

Spacer w pięknych okolicznościach przyrody to wyśmienity pomysł na wartościowe zajęcia z maluchami. Możesz wykorzystać taką okazję do zapoznania dzieci z podstawowymi informacjami na temat jesieni i opowiedzieć im, dlaczego w naturze mają miejsce takie zmiany. Po powrocie do przedszkola rozdaj im natomiast farby bądź kolorowanki i zachęć do przedstawienia na papierze tego, co widzieli podczas spaceru.

Projekty artystyczne z użyciem kasztanów i jesiennych liści

Ciekawym pomysłem są też na pewno zajęcia, które wykraczają poza zwykłe rysowanie i malowanie. Maluchy mają zazwyczaj wiele satysfakcji np. ze składania ludzików z kasztanów i wykałaczek. Możesz też zaproponować im wiele różnych aktywności związanych z pozbieranymi wcześniej i osuszonymi liśćmi. Da się je na przykład odrysowywać, tworzyć barwne mozaiki, frotaże czy bukiety, a także pobawić się w kalkowanie ich. Takie zabawy z pewnością zaowocują pięknymi rezultatami.

Bezpieczne kredki i farby dla dzieci znajdziesz na coloresca.pl

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego COLOResca. Znajdziesz w nim różne artykuły plastyczne dla przedszkolaka: farby, kolorowanki, kredki i wiele innych. Dokładamy wszelkich starań, by stale poszerzać dostępny asortyment o nowe, bezpieczne w użytkowaniu produkty dla młodych artystów. Mamy też blog, na którym dzielimy się interesującymi pomysłami na twórczą zabawę z dziećmi. Już teraz złóż zamówienie na wybraną pozycję ze sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl