Poznaj 3 kreatywne pomysły na zabawy plastyczne dla dzieci!
Poznaj 3 kreatywne pomysły na zabawy plastyczne dla dzieci!

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju zajęcia artystyczne, ponieważ są one dla nich wyśmienitą okazją do twórczego wyrażenia siebie. Czasami zdarza się jednak tak, że niektóre zabawy po prostu im powszednieją. W takiej sytuacji opiekun musi znaleźć nowe aktywności dla młodych artystów, które sprawią im wiele satysfakcji i przyczynią się do rozwoju zdolności manualnych. Jeśli szukasz zatem ciekawych pomysłów na wspólną zabawę z maluchem, nasz blog plastyczny ma dla Ciebie kilka propozycji. Czytaj dalej, by poznać je wszystkie!

 

Dziecko – nieograniczony potencjał

Poprawny rozwój młodych ludzi w ogromnym stopniu zależy od tego, w jaki sposób zostaną oni pokierowani przez swoich opiekunów podczas wczesnych lat dorastania. Kreatywne zabawy są znakomitym sposobem stymulowania wszystkich istotnych umiejętności, które będą przydatne na kolejnych etapach życia. To w trakcie takich aktywności maluchy uczą się bowiem posługiwania przyborami, nieszablonowego myślenia, a także nawiązywania pierwszych kontaktów społecznych z rówieśnikami. Zwracaj zatem uwagę na to, by proponować dziecku rozwijające zajęcia i konsekwentnie odkrywać jego wielki potencjał.

Jakie zabawy plastyczne warto zaproponować dziecku?

Można wskazać na wiele różnych zabaw plastycznych, które sprawdzą się podczas spędzania czasu z dzieckiem: od zajęć z przyborami takimi jak farby, kredki czy kolorowanki po te związane na przykład z wycinaniem i wyklejaniem papierowych elementów. Podczas wybierania musisz pamiętać o tym, że aktywność artystyczna powinna pobudzać:

  • wyobraźnię,

  • zdolność do odstresowania się,

  • rozwój motoryki małej (precyzyjne ruchy rękami i palcami).

Bardzo duże znaczenie mają również zabawy, w trakcie których dziecko może wykazać się nieszablonowym myśleniem. Maluch z pewnością będzie podekscytowany możliwością wykonania dobrze znanego mu zadania plastycznego w całkowicie odmienny sposób. Satysfakcja płynąca z takich wyzwań zaowocuje większą kreatywnością przy realizowaniu innych prac artystycznych. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na trzy szczególnie rozwijające i kreatywne zabawy.

Malowanie palcami

Najprostszym sposobem na nietypową i ekscytującą aktywność jest zdecydowanie zmiana sposobu, w jaki dziecko wykonuje swoje rysunki. Zaproponuj mu zatem, by podczas zabawy odstawić kredki dla malucha i wykonać malunek palcami za pomocą specjalnych farb. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty, które są przebadane dermatologicznie i bezpieczne w użytkowaniu podczas takich zajęć. Ręczne malowanie z pewnością sprawi dziecku wiele radości i pozwoli mu na wykonanie dużej liczby precyzyjnych, poprawiających motorykę ruchów.

Rysowanie z użyciem tylko dwóch kolorów

Kreatywność można również bardzo efektywnie stymulować poprzez ograniczenie liczby przyborów, którymi dysponuje dziecko podczas realizacji zadania. Sporządzenie rysunku z użyciem zaledwie dwóch kolorów to znakomity pomysł, który z pewnością zachęci malucha do nieszablonowego myślenia. Zwróć uwagę na to, że w wielu wypadkach duży wybór bywa po prostu rozpraszający – może się zatem okazać, że przy użyciu dwóch kredek dziecko zrobi ciekawszą pracę niż za pomocą znacznie większej palety barw.

kredki

Ta sama kolorowanka, różne pomysły

Bardzo interesującym pomysłem jest też pobudzenie nieszablonowego myślenia poprzez kolorowanki do pokolorowania. Mogłoby się wydawać, że wypełnianie kolorem kształtów jest mało kreatywną zabawą, ale da się to zmienić poprzez zmianę reguł zabawy. Zaproponuj na przykład maluchowi całkowite odejście do realizmu i korzystanie wyłącznie z takich barw, które najbardziej pasują mu podczas realizowania pracy artystycznej. Na potrzeby zajęć trawa jak najbardziej może stać się niebieska, a niebo zielone.

Zachęć dziecko do zabaw plastycznych dzięki produktom firmy Coloresca!

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tutaj najlepsze farby, kredki, kolorowanki, a także wiele innych przyborów i akcesoriów dla najmłodszych artystów. Dokładamy wszelkich starań, by nieustannie poszerzać asortyment o nowe produkty, które pozwalają na wykonanie efektownych prac w całkowicie bezpieczny sposób. Złóż zamówienie na wybraną pozycję z asortymentu lub odwiedź nasz blog w poszukiwaniu inspirujących pomysłów na zabawę z maluchami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl