Na co zwrócić uwagę przy wyborze papieru do rysowania dla dzieci?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze papieru do rysowania dla dzieci?

Dzieci uwielbiają rysować, a dobór przyborów idealnie dopasowanych do ich preferencji przekłada się na łatwy i szybki rozwój zainteresowań plastycznych. Większość rodziców w pierwszej kolejności zwraca uwagę na kredki i ołówki, którymi posługują się ich pociechy. Niebagatelne znaczenie ma jednak również rodzaj papieru do rysowania, który dla nich wybierzesz. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, na jakim materiale Twoje dziecko najlepiej wyrazi swoją kreatywność!

 

Wspieraj kreatywny rozwój swojego dziecka

Twórczość jest kluczowym elementem prawidłowego rozwoju każdego malucha. Po zapewnieniu mu odpowiednich przyborów, papier do rysowania od razu zacznie się zapełniać fantazyjnymi kształtami i kolorami. Rodzic może wywnioskować mnóstwo interesujących faktów na temat rozwoju emocjonalnego dziecka, obserwując efekty jego pracy. Rysowanie jest istotne przede wszystkim ze względu na:

  • ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej,

  • możliwość wyrażenia fantazji i zainteresowań,

  • uspokojenie i odstresowanie,

  • wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Pobudzanie umiejętności plastycznych przekłada się zatem na wiele ważnych korzyści, dzięki którym pomożesz swojemu dziecku w zrozumieniu swoich emocji i dostrzeżesz, co aktualnie zajmuje jego myśli. Pozostaje zatem skompletować odpowiednie dla niego przybory i zachęcić malca do działania!

Jaki papier do rysowania wybrać dla malca?

Mogłoby się wydawać, że pierwszy z brzegu papier w rolce do rysowania będzie w pełni wystarczający dla potrzeb Twojego malucha. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych właściwości materiału, które mogą wpłynąć na komfort i płynność podejmowanych aktywności. To bardzo ważne, by dziecko mogło skupiać się wyłącznie na wyrażaniu swoich emocji i wyobrażeń, a nie walce z utrudniającym pracę, złej jakości arkuszem. Sprawdź, czym powinien się charakteryzować dobrze wykonany papier i jak właściwie dobrać go do potrzeb malucha!

rysowanie

Zwróć uwagę na gramaturę

Gramatura to w zasadzie najważniejszy czynnik, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze papieru do rysowania. Im jest ona wyższa, tym grubszy arkusz. Kartka o gramaturze 90g/m2 jest przeznaczona głównie dla ołówków i kredek, choć można na niej również malować.

Wybierając papier do rysowania w rolce, warto zdecydować się na uniwersalną gramaturę (90g/m2 lub 100g/m2). Doskonale sprawdzi się ona przy wszelkiego rodzaju twórczych aktywnościach. Swobodnie można na niej rysować i malować, a nieco grubszy arkusz jest w stanie wiele wytrzymać. Istnieją również oczywiście bloki techniczne o gramaturach takich jak 160 czy 190g/m2, lecz są one przeznaczone do wykonywania zaawansowanych projektów.

Biały czy kolorowy?

Wybór koloru papieru do rysowania powinien zależeć głównie od tego, jakie pomysły ma maluch. Czerwona czy niebieska kartka przyda mu się wtedy, kiedy ma on bardzo konkretny zamysł na swoją pracę. Biały arkusz jest w większości przypadków po prostu lepszym wyborem, ponieważ najlepiej wyzwala kreatywność i pozwala na swobodne zastosowanie wielu kolorów kredek przy realizacji twórczej wizji malca.

Jakość wykonania

Wybierając papier do rysowania, koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Znacząco wpływa ona bowiem na komfort pracy dziecka, zwłaszcza jeśli maluch ma jeszcze problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową. Kartka, która ma mniejszą gramaturę i jest dodatkowo złej jakości, będzie bardzo podatna na uszkodzenia wskutek mocnych ruchów ołówkiem czy gumką do ścierania.

Szukasz papieru do rysowania w rolce? Sprawdź ofertę coloresca.pl!

Jeśli szukasz dobrej jakości materiałów do rysowania dla dzieci, coloresca.pl to sklep internetowy, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby! Warty uwagi jest również nasz blog plastyczny, z którego zaczerpniesz inspiracje i dowiesz się mnóstwa wartościowych faktów na temat tego, jak skutecznie stymulować prawidłowy rozwój malucha. Złóż zamówienie na wybrany produkt, a my sprawnie wyślemy go wprost pod wskazany przez Ciebie adres!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl