Kredki i farby jako prezent na 1 urodziny? Odpowiadamy, dlaczego to świetny pomysł!
Kredki i farby jako prezent na 1 urodziny? Odpowiadamy, dlaczego to świetny pomysł!

Wybór odpowiedniego prezentu dla jednolatka bywa problematyczny. Maluchy cieszą się oczywiście z nowych zabawek czy innych upominków, ale zazwyczaj dosyć szybko tracą entuzjazm i przestają się nimi bawić. Z tego względu najlepiej zdecydować się na taki podarunek, który zapewni im zróżnicowaną rozrywkę na wiele miesięcy. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego kredki i farby doskonale sprawdzą się w takiej roli!

 

1 urodziny dziecka – ważne wydarzenie

Rok wielkich odkryć to bardzo popularne określenie pierwszych dwunastu miesięcy życia dziecka. Maluchy wykształcają w tym czasie wiele podstawowych umiejętności, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania. Zyskują świadomość znajdującej się wokół nich przestrzeni i nieustannie gromadzą nowe doświadczenia. Uczą się także:

  • kontroli nad własnym ciałem,

  • raczkowania i chwytania,

  • porozumiewania się z ludźmi za pomocą gestów, naśladowania wyrazów twarzy czy gaworzenia.

Drugi rok życia dziecka jest dla rodziców jeszcze bardziej ekscytujący. Młody człowiek zaczyna być wtedy znacznie bardziej samodzielny. Potrafi głośno i wyraźnie manifestować swoje oczekiwania, ponieważ kontrola własnych emocji przychodzi mu jeszcze z trudem. Stawia też oczywiście pierwsze kroki i powtarza za rodzicami pojedyncze słowa, by po jakimś czasie zacząć składać proste zdania. To niezwykły czas, który dostarczy Ci wiele radości i satysfakcji z bycia rodzicem i obserwowania rozwoju malucha.

Nie wiesz, co kupić dziecku na 1 urodziny?

W pierwszych miesiącach życia dziecko ma do czynienia przede wszystkim z zabawkami takimi jak karuzela czy pluszowe misie. Niektórzy rodzice decydują się też na zakup pozytywek, by maluch mógł ćwiczyć zarówno zmysł słuchu, jak i wzroku czy dotyku. Zwróć jednak uwagę na to, że upominki powinny być dostosowane do stopnia rozwoju młodego człowieka. Kiedy niemowlak zaczyna już chwytać czy sprawnie raczkować, trzeba mu zapewnić więcej bodźców i możliwości.

Z tego względu już na 1 urodziny można kupić maluchowi prezent, który przyczyni się do sprawnego rozwoju pierwszych wykształconych przez niego umiejętności. Chodzik dziecięcy pomoże mu w odważnym stawianiu pierwszych kroków. Zabawki interaktywne przydadzą się w nauce nowych słów. Podstawowe artykuły do rysowania i malowania zapewnią natomiast nieocenione wsparcie m.in. w rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej.

kredki 

Dlaczego kredki i farbki są super pomysłem na prezent?

Dzieci potrzebują regularnych ćwiczeń, by opanować podstawowe umiejętności motoryczne. W większości przypadków jednolatki potrafią już dosyć sprawnie kontrolować zachowanie swojego ciała, a dodatkowa stymulacja uczy ich znacznie bardziej precyzyjnych ruchów. Farby, kolorowanki czy kredki to dla malucha przede wszystkim sposoby na wykonywanie na papierze nowych ćwiczeń ruchowych. Dopiero z czasem w młodym umyśle pojawi się większa świadomość tego, co właściwie znalazło się na kartce.

Podstawowe artykuły plastyczne mogą też posłużyć do zapoznania jednolatków z różnymi kolorami. Na tym etapie rozwoju nie będą jeszcze w stanie ich nazywać, ale z czasem zaczną je na pewno rozróżniać i świadomie sięgać po konkretne kredki dla malucha, by nanieść ulubioną barwę na kartkę papieru. W naszym sklepie Coloresca znajdziesz przybory, które są bardzo proste w użytkowaniu nawet dla dzieci z niewykształconą jeszcze w pełni koordynacją wzrokowo-ruchową.

Zwróć też uwagę na to, że prace plastyczne pozwolą Ci na bieżąco obserwować rozwój umiejętności Twojego dziecka. Z czasem na kartkach papieru zaczną się bowiem pojawiać inne elementy niż tylko chaotyczne linie. Zauważysz pierwsze, świadomie narysowane kreski, kropki, a może nawet drobne zygzaki czy spirale. W drugim roku życia maluch narysuje natomiast pierwsze półokręgi i koła, a rok później stworzy już pierwsze pełnoprawne rysunki złożone z najprostszych kształtów.

Coloresca – bezpieczne kredki i farbki dla malucha!

Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku udany prezent, to z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego w asortymencie naszego sklepu internetowego. Mamy farby i kredki dla maluchów, kolorowanki i akcesoria, które są przebadane dermatologicznie i bezpieczne w użytkowaniu. Blog plastyczny Coloresca to natomiast miejsce, w którym możesz się zapoznać z wieloma inspirującymi pomysłami na zabawę ze swoją pociechą. Skorzystaj z naszej oferty już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl