Jakie kredki dla malucha wybrać? Podpowiadamy!
Jakie kredki dla malucha wybrać? Podpowiadamy!

Rysowanie czy kolorowanie to czynności, które są nieodłącznym elementem rozwoju każdego dziecka. Zachęcanie do pobudzających kreatywność aktywności ważne jest od najmłodszych lat życia, a dobrze dobrane przybory naprawdę potrafią sprawić, że maluch będzie z radością poświęcać czas na pasjonującą i jednocześnie bardzo rozwijającą zabawę. Produkty zawarte w sklepie COLOResca.pl są bezpieczne już dla jednorocznych malców, więc nie musisz się obawiać o ich zdrowie. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać swojemu dziecku takie kredki, dzięki którym kolorowanie stanie się czystą przyjemnością!

 

Wspieraj kreatywne projekty swojego dziecka od najmłodszych lat

Podstawą długotrwałego procesu, jakim jest poprawny rozwój dziecka, jest nauka poprzez zabawę. Kolorowanie czy rysowanie to dla niego zatem znacznie więcej niż po prostu przyjemne formy spędzania wolnego czasu. Maluch nabywa bowiem w ten sposób mnóstwo praktycznych umiejętności, które są nieodłączne na dalszym etapie życia. W pierwszej kolejności warto wskazać na naukę:

  • koncentracji i wytrwałości,

  • sprawności manualnej i rozwijania motoryki małej (dłoni i palców),

  • wykorzystywania wyobraźni do realizowania zamierzonych celów.

Oczywiście warto również wskazać na inne korzyści, które maluch może uzyskać poprzez rysowanie czy kolorowanie. Zabawa z kredkami doskonale przyciąga uwagę i angażuje. Z tego powodu jest nieocenioną pomocą podczas wizyt w poczekalni czy dłuższych podróży, w trakcie których dziecko może być odrobinę marudne i narzekać na nudę. Możliwość zajęcia się rysowaniem pomaga w wyciszeniu i odstresowaniu, a także uczy najczęściej podstawowej wiedzy o otaczającym je świecie: kolorując, maluch poznaje nowe kształty i kolory, poznając przy tym ciekawe informacje, na przykład na temat przyrody.

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednie kredki dla malucha?

Aby odpowiednio dobrać kredki dla malucha, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przybory wybrane w sposób prawidłowy powinny pozwalać dziecku na skupienie się wyłącznie na rysowaniu, nie rozpraszając go przy tym różnego rodzaju trudnościami z użytkowaniem. Chcąc dokonać zakupu, należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze aspekty produktów, dzięki którym pierwsze prace artystyczne będą przebiegać sprawnie i bezpiecznie.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wszelkiego rodzaju przybory, którymi dziecko posługuje się w procesie swojego rozwoju, powinny być przede wszystkim w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Zupełnie naturalnym odruchem jest dla niego smakowanie, więc kredki bezapelacyjnie muszą być stworzone z myślą o ewentualnym kontakcie z buzią, który z pewnością może się wydarzyć przy chwili nieuwagi ze strony rodzica. Przybory powinny być też odpowiednie pod względem wielkości: z jednej strony maluch powinien móc je bezproblemowo chwytać swoimi małymi dłońmi, a z drugiej muszą być one na tyle duże, by nie dało się włożyć ich do ust.

kredki-dla-malucha

Prostota użytkowania

Zwykłe kredki nie są odpowiednie dla malucha, który dopiero uczy się chwytać i manipulować przedmiotami w swojej dłoni. Przybory dla niego powinny mieć adekwatne, dostosowane do stopnia rozwoju kształty, ułatwiające szybkie i bezproblemowe złapanie za nie całą dłonią. Właśnie z tego powodu przypominają one na przykład duże, kolorowe jajka, które można sprawnie złapać i łatwo nanosić kolejne kolory na kartkę papieru.

Wytrzymałość kredek

Cechą, którą powinny się charakteryzować kredki dla malucha, powinna być również ponadprzeciętna wytrzymałość. Przybory kategorycznie nie mogą być podatne na pęknięcia, złamania czy innego rodzaju uszkodzenia, ponieważ może to prowadzić do sytuacji potencjalnie niebezpiecznych, skutkujących zadrapaniami czy połknięciem małych elementów. Kredki zaprojektowane specjalnie dla najmniejszych dzieci charakteryzują się na szczęście doskonałą odpornością na uszkodzenia i nie stwarzają dla nich żadnego zagrożenia.

Najlepsze kredki dla malucha? Tylko na COLOResca.pl!

Jeśli interesują Cię wysokiej jakości przybory do kolorowania i rysowania, przeznaczone specjalnie dla najmłodszych dzieci, w COLOResca.pl zdecydowanie możemy zaoferować Ci coś wyjątkowego! Odwiedź nasz blog plastyczny, w którym znajdziesz mnóstwo wartościowej wiedzy na temat tajników poprawnego rozwoju swojego malucha, a następnie złóż zamówienie i ciesz się znakomitymi produktami, które w łatwy sposób zachęcą go do kreatywnej ekspresji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl