Jak zorganizować zajęcia plastyczne dla przedszkolaka? Podpowiadamy
Jak zorganizować zajęcia plastyczne dla przedszkolaka? Podpowiadamy

Domowe zajęcia plastyczne dla przedszkolaka to niewątpliwie bardzo interesujący pomysł, zachęcający najmłodszych do twórczej i stymulującej rozwój aktywności. Dzięki nim zapewnisz maluchowi mnóstwo świetnej zabawy i skutecznie przekonasz go do kreatywnej ekspresji oraz wykorzystywania swojej wyobraźni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co należy wziąć pod uwagę przy ich organizowaniu.

 

Po co są zajęcia plastyczne dla dzieci?

Maluchy powinny spędzać czas na zabawie, która nie tylko dostarcza im wiele przyjemności, ale też sprzyja rozwojowi umiejętności motorycznych, logicznego myślenia i wielu innych. Zajęcia plastyczne dla przedszkolaka są przykładem bardzo wartościowej aktywności, zapewniającej dziecku wiele satysfakcji i rozrywki. Sprawdź, w jaki sposób zorganizować je krok po kroku.

Przygotuj artykuły plastyczne

Aby zagwarantować swojemu dziecku możliwość twórczej i rozwijającej zabawy, musisz w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w wysokiej jakości artykuły plastyczne. Maluchy bardzo cenią sobie różnorodność i chętnie przechodzą w mgnieniu oka od jednej ciekawej aktywności do drugiej. Należy wobec tego zaplanować zajęcia w taki sposób, by rzeczy do zrobienia było sporo, ale nie za dużo – zbyt duży wybór może poskutkować problemami ze skupieniem się w trakcie wykonywania poszczególnych zadań. Przede wszystkim rozważ zakup:

Tego typu artykuły okażą się zupełnie wystarczające do zorganizowania udanych i zróżnicowanych zajęć plastycznych. Maluch będzie mógł na rozgrzewkę pokolorować gotowe obrazki i zachwycić się efektownym rezultatem, by następnie przejść do rysowania własnych kształtów na czystych kartkach papieru. Punktem kulminacyjnym może być natomiast malowanie. Najmłodsi po prostu je uwielbiają, a wiele radości sprawia im nawet sam proces przygotowania farbek, pędzelków i kubeczków z wodą.

Obudź w dzieciach małych artystów. Kreatywne propozycje wspólnej zabawy

Dzieci w wieku przedszkolnym mają już pewne umiejętności motoryczne, więc organizacja zajęć plastycznych dla nich przeznaczonych powinna stymulować dalszy ich rozwój. To bardzo ważne, by twórcza aktywność była dla maluchów nie tylko świetną zabawą, ale też kreatywnym wyzwaniem i okazją do nabywania nowej wiedzy oraz wykształcania kolejnych zdolności. Świetnym pomysłem jest na przykład zabawa w mieszanie kolorów – dzieci z pewnością zafascynują się tym, jak z połączenia barwy czerwonej i niebieskiej da się uzyskać fiolet.

Zdecydowanie warto zachęcać najmłodszych do tego, by w trakcie zajęć plastycznych wykonywali nowe dla nich czynności. Rozwiną w ten sposób sprawność ruchową, ekscytując się przy tym ciekawymi doświadczeniami. Maluchy można zapoznać z malowaniem techniką słomkową lub przy pomocy spreju. Z pewnością zaciekawi je fakt, że ciekawe efekty wizualne da się uzyskać w tak nietypowy sposób i będą w naturalny sposób dążyć do uzyskania większej sprawności w tym temacie.

dziecieca-radosc

Bezpieczeństwo artykułów plastycznych

Organizując zajęcia plastyczne dla przedszkolaka, musisz również zadbać o to, by były one dlań całkowicie bezpieczne. Przede wszystkim postaw na odpowiednie artykuły i akcesoria, które są przeznaczone specjalnie dla dzieci w tym wieku. Farbki powinny być neutralne dla delikatnej skóry i łatwo zmywalne, a kredki trudne do połamania. Maluchy rozwiną w pełni swoją kreatywność jedynie w sytuacji, w której będą mogły swobodnie i bez ograniczeń korzystać ze wszystkich przygotowanych przyborów.

Pamiętaj przy tym, że zajęcia plastyczne muszą być stale nadzorowane przez opiekuna. Obecność osoby dorosłej znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w trakcie każdej aktywności, a także zachęca maluchy do wytężonej pracy w celu pochwalenia się rezultatami.

Sprawdzone produkty Coloresca pomogą w organizacji zajęć

Jesteśmy renomowanym producentem artykułów i akcesoriów dla dzieci. Poprzez szeroką ofertę i inspirujący blog plastyczny zabiegamy o to, by najmłodsi mogli rozwijać się w sposób kreatywny i zapewniający im jak najwięcej frajdy. Znajdziesz u nas najwyższej jakości kredki, farby i wiele innych. Zapoznaj się z naszym asortymentem i złóż zamówienie na wybrany produkt, a my sprawnie wyślemy go wprost pod wskazany przez Ciebie adres!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl