Jak zająć dziecku wolny czas? Podaruj mu farby do malowania i kolorowanki!
Jak zająć dziecku wolny czas? Podaruj mu farby do malowania i kolorowanki!

Zorganizowanie dzieciom wolnego czasu to spore wyzwanie – zwłaszcza jeśli chcesz uniknąć wielogodzinnego oglądania bajek czy grania na telefonie, a jednocześnie zyskać nieco chwil dla siebie. Rozwiązaniem mogą okazać się kolorowanki z farbami! Poznaj ich korzystny wpływ na rozwój maluchów i zachwyć się drzemiącym w nich potencjałem.

 

Umiejętności plastyczne warto kształtować od najmłodszych lat

Zastanawiasz się, czy umiejętności plastyczne są potrzebne każdemu dziecku? Choć może wydawać się, że nie – warto podkreślić ich rolę w późniejszej nauce pisania czy w rozwijaniu motoryki małej. Precyzja wymagana jest nie tylko do stawiania pierwszych literek i łączenia ich w słowa, lecz także w większości codziennych czynności – od samodzielnego ubierania się, zapinania guzików czy wiązania butów, po spożywanie posiłków i dbanie o higienę osobistą. Kolorowanie jest zatem atrakcyjnym sposobem na ćwiczenie zdolności motorycznych, jak się jednak okazuje, ma też korzystny wpływ na wiele innych sfer rozwoju Twojej pociechy.

Jakie korzyści przynosi malowanie farbami?

Tak niepozorna czynność, jaką jest malowanie, niesie wszechstronne korzyści rozwojowe dla Twojego dziecka. Wśród tych najważniejszych szczególnie warte podkreślenia są:

  • stymulacja kreatywności – praca twórcza wymaga samodzielnego doboru barw, zaplanowania rysunku i rozmieszczenia odcieni na kolorowance,

  • koncentracja uwagi na wykonywanej czynności – maluch odcina się od rozpraszających bodźców zewnętrznych i uczy się, jak skupić się na konkretnym zadaniu,

  • ćwiczenie motoryki małej – a ta jest niezbędna do wszystkich precyzyjnych aktywności, jakie czekają na dziecko w przyszłości,

  • wzrost pewności siebie – nic tak nie cieszy i nie buduje samoakceptacji, jak własnoręcznie ukończone dzieło, które w dodatku podoba się innym i jest przez nich chwalone.

Pobudzenie wyobraźni i kreatywności

Wystarczą atrakcyjne kolorowanki z farbami, aby Twoja pociecha zyskała okazję do uwolnienia drzemiącej w niej energii twórczej. Malować może nie tylko pędzlem, choć to właśnie on będzie najodpowiedniejszy do wypełniania szczegółów i wykańczania detali. Jednak w naszej ofercie znajdziesz też czysty papier w rolce – ta biała powierzchnia pozwoli maluchowi stworzyć własny obraz. Świetnie do tego celu nadadzą się małe gąbeczki, patyczki higieniczne, pieczątki z ziemniaków, a nawet palce!

kolorowanki-farby

Rozwój inteligencji i koncentracji

Umiejętność odizolowania się od rozpraszających bodźców zewnętrznych jest niezwykle ważna, zwłaszcza w świecie, w którym co chwilę jest się bombardowanym przeróżnymi informacjami, a układ sensoryczny stale bywa narażony na przeciążenie. Kolorowanki do pokolorowania wymagają koncentracji – dziecko uczy się zatem, jak skupić się na danej czynności. Nie tylko wpływa to korzystnie na późniejsze sukcesy edukacyjne czy rozwój inteligencji – działa również kojąco na system nerwowy, pomaga się wyciszyć, zrelaksować i zniwelować napięcie oraz stres.

Wspaniała rozrywka na długie godziny

Poszukując atrakcyjnej formy rozrywki, która umili długie wieczory, dni podczas choroby, kiedy trzeba siedzieć w domu, a także każde inne chwile, gdy maluch zaczyna się nudzić – postaw na farby i kolorowanki! To świetny sposób na zapobieganie nudzie i uniknięcie marudzenia, że dziecko nie ma się czym zająć. Wcale nie musi malować w samotności. Zaproś do zabawy rówieśników, rodzeństwo, a nawet dorosłych znajomych – twórcza aktywność to doskonała propozycja dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań! Często zdarza się, że podczas rysowania dziecko otwiera się i zaczyna opowiadać o tym, co je trapi, stresuje czy cieszy. Nie bez powodu wielu psychologów wykorzystuje te techniki w swojej pracy z najmłodszymi. Spędzając czas z innymi dziećmi podczas malowania, mały artysta rozwija się też społecznie, nawiązuje pierwsze relacje towarzyskie i uczy się dzielić oraz asertywnie rozwiązywać konflikty.

Coloresca – zajrzyj do nas po ciekawe kolorowanki i farbki!

Atrakcyjne artykuły plastyczne znajdziesz w naszym sklepie internetowym Coloresca – sprawdź oferowany asortyment i przekonaj się, że są w nim wyłącznie wysokiej jakości akcesoria: kredki dla maluchów i starszaków, farby w poręcznych do wyciskania tubkach, kolorowanki i plakaty do pokolorowania. Wybierz akcesoria dla swoich pociech i zainwestuj w ich wszechstronny rozwój, wspierając pasję do twórczości i kreatywność!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl