Farbki dla dzieci – poznaj sposób na bezpieczną zabawę dla małych i dużych
Farbki dla dzieci – poznaj sposób na bezpieczną zabawę dla małych i dużych

Jeśli zastanawiasz się, jaką twórczą i rozwijającą zabawę zaproponować swojemu maluchowi, możesz zdecydowanie postawić na malowanie. Posługiwanie się farbkami przez najmłodszych przekłada się na wiele istotnych korzyści dla ich samopoczucia i prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat i móc zaproponować dziecku nową i kreatywną zabawę!

 

Malowanie z dziećmi farbami. Rozwój poprzez zabawę

Twórcza aktywność to bardzo ważny element życia. Malowanie zapewnia najmłodszym możliwość świetnej zabawy przy jednoczesnym rozwijaniu podstawowych umiejętności. Rodzice zdecydowanie powinni gorąco zachęcać i dopingować swoje maluchy podczas prac plastycznych – pierwsze pozytywne rezultaty pojawią się bardzo szybko i są po prostu gwarantowane.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do malowania?

Zachęcanie do twórczej aktywności jest ważne przede wszystkim dlatego, że zapewnia ona możliwość rozwoju w spokojnych i relaksujących warunkach. Kolorowanki z farbami pobudzają logiczne myślenie, ponieważ dziecko samoistnie zacznie zastanawiać się nad tym, jakie kolory pasują do poszczególnych elementów obrazka. Sprzyjają również rozwojowi umiejętności motorycznych – maluch z każdą kolejną pracą będzie coraz sprawniej posługiwać się pędzelkiem.

Aktywność taka jak malowanie działa w dodatku uspokajająco na najmłodszych. Efektywnie pomaga im w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami – dziecko szybko się odstresuje i zapomni o przykrych rzeczach, które je aktualnie zajmują. Poprawi przy tym humor, co wynika nie tylko z możliwości operowania pędzelkiem, ale też obecności rodzica lub starszego rodzeństwa, chwalących efekty dotychczasowej pracy i udzielających wskazówek.

Czy farbki dla dzieci są bezpieczne?

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa jest niezbędny do dobrej zabawy, ponieważ tylko wtedy maluch może w pełni skupić się na kreatywnym i swobodnym wyrażaniu siebie. Farbki przeznaczone specjalnie dla dzieci są opracowywane w taki sposób, by substancja nie stwarzała żadnego zagrożenia i była po prostu neutralna dla organizmu. Wśród działań zapewniających bezpieczeństwo użytkowania należy wymienić przede wszystkim:

  • rzetelne badania dermatologiczne,

  • przygotowanie łatwo zmywalnej formuły substancji,

  • zapewnienie gotowemu produktowi trwałości i wytrzymałości.

Wszystkie te atuty zapewniają najmłodszym możliwość spokojnej i beztroskiej zabawy. Mogą z powodzeniem malować nie tylko pędzelkami, ale też dłońmi i stópkami. Farbka jest całkowicie bezpieczna dla delikatnej skóry, a po zakończeniu prac plastycznych można ją bez najmniejszego problemu zmyć. Odpowiednie zamykanie i zabezpieczanie jej po zabawie przekłada się natomiast na zachowanie najwyższej jakości przez nawet dwa lata. Substancja nie zaschnie, a malec będzie mógł ją w każdej chwili bezproblemowo wydobyć.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że malowanie z dziećmi farbami wymaga od rodzica stałej obecności i nadzoru. Tylko wtedy można mieć bowiem stuprocentową pewność, że zabawa przebiega w sposób całkowicie bezpieczny i rozwijający dla malucha. Opiekun może nie tylko natychmiastowo zareagować w przypadku zagrożenia, ale też nakierowywać wyobraźnię i kreatywność dziecka na nowe tory.

kolorowanki

Kolorowe farby dla malucha

Najwyższej jakości farbki dla dzieci są dostępne w wielu różnych kolorach. Szeroki wybór przekłada się nie tylko na możliwość efektownej i pobudzającej zmysły zabawy, ale też na poznanie podstawowej wiedzy o świecie. Maluch w trakcie rozrywki odkryje bowiem na przykład fakt, że połączenie barwy czerwonej z żółtą skutkuje uzyskaniem koloru pomarańczowego i z pewnością zainteresuje się tym, jakie jeszcze efekty da się wypracować w trakcie aktywności plastycznych. Większa liczba dostępnych farb ułatwi również maluchowi dokładniejsze przelanie swojej twórczej wizji na papier.

Wybierz farby w sklepie Coloresca

Coloresca to renomowany producent artykułów przeznaczonych dla dzieci. Mamy wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu bezpiecznych w użytkowaniu farbek, kredek czy kolorowanek, dzięki którym maluchy mogą swobodnie się bawić i rozwijać. Złóż zamówienie na wybrany produkt z oferty, a także odwiedź nasz blog plastyczny, by poznać nowe sposoby na zainteresowanie najmłodszych twórczymi aktywnościami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl