Dziecko pomyliło ścianę z płótnem malarskim? Podpowiadamy, jak pozbyć się plam!
Dziecko pomyliło ścianę z płótnem malarskim? Podpowiadamy, jak pozbyć się plam!

Młodzi artyści często wyrażają swoją kreatywność w nieszablonowy sposób, czego skutkiem bywają bardzo problematyczne zabrudzenia. Spontaniczne pokrycie ściany farbą jest kwestią sekund, więc czasami rodzice po prostu nie zdążą w odpowiedni sposób zareagować. Usunięcie tłustych plam to trudne zadanie, ale wystarczy sięgnąć po domowe lub profesjonalne środki, by sprawnie i skutecznie pozbyć się kłopotu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co konkretnie należy zrobić!

 

Ciekawość artystyczna dziecka poszła za daleko?

Zajęcia artystyczne są rodzajem aktywności, w trakcie której maluchy mają pozwolenie na twórczą ekspresję bez ograniczeń. Pewien bałagan jest w zasadzie nieodzowny, kiedy dzieci sięgają po farby bądź kolorowanki. Jako opiekun musisz zatem w jasny sposób ustalić granice i wyjaśnić młodym artystom, że pewne zachowania są niedozwolone.

Zwróć jednak uwagę na to, by nie strofować ich zbytnio, ponieważ takie przewinienie nie wynika zazwyczaj ze złych intencji. Nadmierne kary mogą skutkować problemami z zaufaniem. Spowodują one, że następnym razem maluch spróbuje na przykład zupełnie zataić zabrudzenie, które w tym czasie wyschnie i stanie się jeszcze trudniejsze do usunięcia.

Jak usunąć plamę ze ściany?

Istnieje wiele różnych sposobów na skuteczne usuwanie problematycznych zabrudzeń ze ścian. Przestaniesz się dzięki nim obawiać ewentualnych konsekwencji bałaganu powstałego podczas twórczej zabawy z maluchem. Tłuste plamy da się oczyścić zarówno przy użyciu domowych, powszechnie stosowanych środków, jak i za pomocą profesjonalnych preparatów.

Domowymi sposobami

Jeśli nie masz w domu żadnych środków czyszczących do usuwania tłustych zabrudzeń, możesz śmiało skorzystać z produktów znajdujących się w Twojej kuchni lub łazience. Takie domowe sposoby wymagają zaangażowania, ale dają bardzo dobre efekty. Daj swojemu maluchowi kolorowanki do pokolorowania, by miał jakieś zajęcie w czasie czyszczenia, a następnie dociśnij świstek ręcznika papierowego do plamy. Posyp ją mąką ziemniaczaną, a po kilku godzinach zetrzyj wilgotną szmatką nasączoną płynem do mycia naczyń. Możesz wykorzystać też:

  • mieszankę 125 ml amoniaku, 2 l wody i łyżeczki płynu do mycia naczyń,

  • kredę (po zamalowaniu plamy należy ją zetrzeć na sucho, a następnie na mokro),

  • piankę do golenia (trzeba ją zmyć mokrą szmatką po 2-3 godzinach),

  • środek do czyszczenia luster.

Niektóre plamy, szczególnie te mocno zaschnięte, mogą się okazać niemożliwe do usunięcia. W takiej sytuacji należy zeskrobać zabrudzone miejsce przy użyciu szpachelki, a następnie ponownie je otynkować. Później wystarczy już tylko pomalować je farbami: najpierw podkładową, przeznaczoną stricte do zacieków, a następnie tą w docelowym kolorze.

zabrudzenia

Za pomocą specjalistycznego środka

Na rynku znajdziesz mnóstwo różnych preparatów, które doskonale radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na benzynę lakową, którą można kupić w niewielkiej butelce. To jeden z najbardziej uniwersalnych środków czyszczących, który przyda Ci się też na przykład w trakcie remontów. Doskonale poradzi sobie z farbami na ścianach. Możesz zdecydować się również na inne profesjonalne odplamiacze i preparaty do odtłuszczania.

Lepiej zapobiegać – postaw na farby niepozostawiające zabrudzeń!

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć konieczności usuwania tłustych plam po zabawie plastycznej z dzieckiem, możesz postawić na farby kredki dla malucha z naszego sklepu internetowego. Mamy w ofercie wyłącznie takie produkty, które są bardzo łatwe w czyszczeniu. Zabrudzenia powstałe przy ich użyciu możesz bez żadnego problemu usunąć przy użyciu zwykłej mieszanki wody z mydłem. To doskonałe artykuły dla młodych artystów, którzy dzięki nim będą mogli zdobyć się na wyżyny dziecięcej kreatywności.

Niebrudzące farby i kredki znajdziesz na coloresca.pl!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego COLOResca. Znajdziesz w nim najlepsze farby, kredki czy kolorowanki, dzięki którym Twoje maluchy będą mogły wykonać doskonałe prace artystyczne. Jeśli potrzebujesz inspiracji, odwiedź nasz blog plastyczny – regularnie dzielimy się na nim ciekawymi pomysłami na twórczą zabawę z dziećmi. Nie czekaj i złóż zamówienie na wybrany produkt, a my szybko wyślemy go pod wskazany adres!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl