Czym kierować się przy wyborze artykułów plastycznych dla dzieci?
Czym kierować się przy wyborze artykułów plastycznych dla dzieci?

Zabawy plastyczne to fenomenalny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu i stymulowanie rozwoju dziecka od najmłodszych lat. Pobudzają kreatywność, pomagają ćwiczyć precyzję i motorykę małą, skłaniają do koncentracji uwagi i doskonale wyciszają. Aby jednak faktycznie odgrywały swoją rolę, trzeba starannie dobierać akcesoria. Sprawdź, jakie kredki, farby czy kolorowanki dla malucha wybrać!

 

Co powinna zawierać podstawowa wyprawka plastyczna?

Chcąc wyposażyć swoją pociechę w najważniejsze artykuły plastyczne i skompletować wyprawkę, musisz pamiętać o podstawowych akcesoriach. Są nimi z pewnością:

  • kredki dla malucha – te przybory są dostępne w wielu wariantach – bez trudu znajdziesz wyroby woskowe, świecowe, jak i klasyczne – ołówkowe – dopasuj je do wieku dziecka,

  • farby – nie tylko te do malowania z użyciem pędzla, lecz również – zwłaszcza w przypadku najmłodszych – bezpieczne produkty przeznaczone do rozprowadzania palcami, które dodatkowo stymulują zmysł dotyku i są łatwe w obsłudze,

  • kolorowanki – szczegółowe wybierz dla starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, z kolei mniej wymagające, z grubszymi konturami i w większych rozmiarach możesz podarować młodszym dzieciom.

Kredki – co je powinno wyróżniać?

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości kredki świecowe dla maluchów. Wyróżnia je eliptyczny kształt, przyjazny małym dłoniom i ułatwiający stabilne utrzymanie w rączce. Są miękkie, dlatego dziecko nie musi używać dużo siły, aby na kartce powstał rysunek. Nie bez znaczenia jest też odporność na upadki i złamania – te przybory przetrwają wiele, dając ogromną radość z zabawy twórczej i ciesząc oczy aż ośmioma żywymi kolorami. Dla starszych dzieci polecamy podłużne grube kredki o średnicy 14 mm, których chropowata powierzchnia sprzyja łatwemu manewrowaniu i precyzji. Kupisz je w 12 kolorach, a jeśli prowadzisz zajęcia dla starszaków i potrzebujesz większej ilości artykułów plastycznych, wybierz opakowanie zbiorcze zawierające 288 sztuk.

kolorowanki-kredki-farby

Farby – ile kolorów warto kupić?

Więcej wcale nie znaczy lepiej – chcąc zapoznać maluchy z tajnikami sztuk plastycznych i wzbudzić ich ciekawość oraz kreatywność, zaproponuj im na początek cztery podstawowe: czerwony, niebieski, żółty i zielony. To świetny start do nauki poszczególnych barw, z których później można tworzyć pozostałe odcienie. Mieszając je i robiąc eksperymenty, wspólnie odkryjecie sposoby robienia innych kolorów! Malowanie to doskonały i niezwykle przyjemny sposób na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenie motoryki małej, skupienie uwagi, stymulację kreatywności i pobudzanie zmysłów. Wystarczą farby, kolorowanka i trochę wolnego miejsca, aby dać się ponieść fantazji! Dzięki łatwemu wyciskaniu z tubki bez problemu przygotujecie swój warsztat pracy. Tworzyć możecie palcami, pędzlem, gąbeczką lub pieczątką z ziemniaka – ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia.

Kolorowanki – postaw na warianty w rolce!

Kolorowanie wycisza, skłania do koncentracji, pomaga odciąć się od męczących bodźców zewnętrznych i daje pretekst do pracy twórczej. Atrakcyjna kolorowanka w rolce jest wygodna w użyciu i przedstawia rozmaite grafiki – podczas ich wypełniania wybranymi barwami maluch się relaksuje, uwalnia negatywne emocje i stres, a także pobudza swoją kreatywność. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – zarówno samotnie, jak i z rówieśnikami lub rodzicami. W naszej ofercie znajdziesz też duże plakaty. Rozłóż je na podłodze i zaproś do zabawy swoje pociechy i ich przyjaciół. Miejsca wystarczy dla każdego, a efektem będzie zachwycające, wspólnie stworzone dzieło, które później może zawisnąć na ścianie i przypominać o miłych chwilach.

Szukasz przyborów plastycznych? Zobacz, co przygotowała Coloresca!

Świetna zabawa twórcza jest możliwa jedynie wtedy, gdy masz do dyspozycji wysokiej jakości przybory plastyczne – znajdziesz je w naszym internetowym sklepie Coloresca! Kredki dla maluchów i starszaków, farby w poręcznych tubkach, kolorowanki szczegółowe i plakaty – to wszystko czeka na Twoją pociechę, aby wspierać jej rozwój i stymulować kreatywność. Sprawdź też praktyczne stojaki na papier w rolce, które ułatwią utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju oraz urocze worki do przechowywania akcesoriów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl