3 pomysły na zajęcia artystyczne na świeżym powietrzu!
3 pomysły na zajęcia artystyczne na świeżym powietrzu!

Jeśli nie masz pomysłu na przeprowadzenie ciekawych zajęć plastycznych dla Twoich podopiecznych, świetnym źródłem inspiracji jest zawsze poleganie na tym, co widać za oknem. Nawiązanie do codziennego życia, czyli na przykład aktualnej pory roku, z pewnością ożywi najmłodszych i zainteresuje ich przemianami zachodzącymi w przyrodzie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać motyw lata w pracach artystycznych proponowanych maluchom i starszakom!

 

Lato, lato wszędzie

Nadejście okresu letniego w ogromnym stopniu zwiększa zakres możliwości przygotowania ciekawych zajęć dla dzieci. Lato to bowiem piękna pora roku, w trakcie której natura prezentuje się po prostu olśniewająco. Zwróć uwagę na to, jak wiele można wymienić motywów, które są bliskie maluchom i z pewnością wywołają w nich przyjemne skojarzenia. Chodzi tutaj o takie elementy krajobrazu jak:

  • pola różnorakich zbóż i łąki pełne kwiatów,

  • dojrzałe owoce i warzywa,

  • letnia odzież z ciekawymi wzorami,

  • plaża nad morzem, lub szlak turystyczny w górach,

  • domki letniskowe.

Dzieci znacznie bardziej się angażują, kiedy tematyka zajęć szkolnych łączy się w ciekawy sposób z otaczającą ich rzeczywistością. Nawiązywanie do motywów związanych z aktualnymi krajobrazami za oknem jest zatem znakomitym sposobem na pobudzenie w nich kreatywności i zachęcenie do tego, by za pomocą kredek lub farb przenieść niektóre motywy na kartkę papieru.

Nareszcie czas na zajęcia na świeżym powietrzu!

Nadejście lata wiąże się też oczywiście z wysokimi temperaturami, z którymi mamy do czynienia właściwie codziennie. Ciepła i przyjemna pogoda stwarza możliwość wyjścia z podopiecznymi poza salę szkolną i pokazania im piękna natury. Świetnym pomysłem okaże się z tego względu zorganizowanie wycieczki artystycznej, w ramach której maluchy jednocześnie odkryją piękne krajobrazy i spróbują przenieść wybrane ich elementy na kartkę papieru. To bardzo ciekawe i rozwijające przedsięwzięcie, które jest przede wszystkim znakomitym sposobem na odświeżenie typowych zajęć. Z całą pewnością zapewni najmłodszym mnóstwo radości.

Jak umilić podopiecznym wycieczkę artystyczną?

Wycieczka artystyczna powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana, by maluchy i starszaki miały możliwość czerpania od Ciebie inspiracji twórczych. Możesz zatem przygotować sobie kilka konkretnych pomysłów na to, jak Twoi podopieczni spędzą czas w trakcie podziwiania natury. Nasz blog plastyczny ma dla Ciebie trzy znakomite propozycje, które pozwolą Ci wykorzystać specyfikę pory letniej i zaproponować dzieciom doświadczenia, które będą dla nich źródłem doskonałej zabawy.

ciekawe-pomysly

Malowanie krajobrazów

W pierwszej kolejności możesz oczywiście zachęcić najmłodszych do malowania farbami wszystkich elementów, które widzą wokół siebie. Tworzenie tego typu prac artystycznych będzie dla nich nowym i ekscytującym doświadczeniem, które warto wcześniej przećwiczyć w sali lekcyjnej, posługując się np. wazonem z kwiatami. Oswoisz w ten sposób dzieci z całym procesem i zapewnisz je, że największe znaczenie ma włożony wysiłek, a nie finalny rezultat.

Tworzenie dzieł w stylu action painting

Action painting to technika malarska, która jest powszechnie kojarzona z postacią Jacksona Pollocka. Możesz zdecydować się na taką aktywność na zewnątrz, by ograniczyć do minimum bałagan powstały w trakcie twórczej ekspresji. Dzieci będą malować farbami za pomocą gestów, co z pewnością będzie dla nich wielką frajdą.

Zabawy na rysunkach

Ciekawym pomysłem może być też zabawa na gotowych rysunkach. Zaproponuj każdemu dziecku farby, a następnie poleć na przykład, by kolorowanka, oprócz właściwego rysunku, została uzupełniona o element natury z najbliższego otoczenia. To kreatywne zadanie, dzięki któremu maluch będzie mógł dodać do gotowego obrazka coś oryginalnego i autorskiego.

Kredki i farby znajdziesz na coloresca.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz kredki dla malucha i starszaka, a także mnóstwo innych artykułów umożliwiających stworzenie ciekawych prac plastycznych. Dbamy o to, by nasz asortyment był pełen produktów wysokiej jakości, które będą jednocześnie bezpieczne w użytkowaniu dla dzieci w każdym wieku. Złóż zamówienie na wybrany produkt, a my niezwłocznie wyślemy go wprost pod wskazany przez Ciebie adres

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl